Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trilux TAP2133 - świeci dioda ale TV nie włącza się

03 Lut 2005 20:12 2765 9
  • Poziom 15  
    Dostałem TV: na początku był obraz od góry 10 cm, ale pograł 15min z uszkodzeniem i padł. Pali się czerwona dioda i po właczeniu wchodzi wysokie na 1s i wyłacza się. Wymieniłem TDA8350Q oraz rezystor R705 36/0,5W był spieczony. Teraz sprawdziłem przetwornicę na żarówce, żarówka świeci. Co mam dalej zrobić (wymieniłem BU508D i TDA 8143 dalej to samo.
  • Poziom 17  
    Sprawdź czy BU 508 D jest wysterowywany. Prawdopodobnie tego sterowania nie ma na bazie.
    MOże być uszkodzenie układu w którym jest generator H. Sprawdź czy generator dostaje właściwe napięcie zasilające. Jeżeli jest uszkodzony trafopowielacz to mógł on te wszystkie usterki zrobić.
  • Poziom 12  
    Sprawdź zasilanie TDA 8350, może padła dioda zasil. i obciąża FBT.
  • Poziom 15  
    Zasilanie na 8350 jest ok i inpulsy również (lecz inpulsy sprawdzałem tylko miernikiem)
  • Poziom 22  
    Witam
    Skoro masz zasilanie pionu,to musi pracować stopień końcowy linii.Sprawdź,czy jest żarzenie oraz Ug2.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Jednak wymieniłem jeszcze jeden TDA8143 i pomogło lecz po włączeniu u góry ok 8 cm białe paski tj powroty
    co jeszcze mam zrobić regulacje S2 i serwisowego nic nie dały, może jakiś kondensator.
  • Poziom 30  
    Spróbuj C702 100uF/63.
  • Poziom 15  
    To nie pomogło
  • Serwisant
    Ja bym podstawił trafopowielacz,wszystkie elementy zmierzyłeś w odchylaniu przetwornica pracuje stabilnie i wszystkie napiecia masz poprawne.
  • Poziom 15  
    pomogła jeszcze raz wymiana TDA 8350Q