Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odkurzacz samsung aritech - spalony resystor

24 Lis 2012 11:16 2736 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    w moim odkurzaczu samsung airtech 1600W spalił się rezystor (tak mi sie wydaje ze to jest rezystor, otwor na środku płytki na zdjęciu), bardzo proszę o informację jeżeli ktoś wie jaki rezystor mam zakupić i przylutować. Załączam zdjęcia sprzętu oraz płytki.

odkurzacz samsung aritech - spalony resystor odkurzacz samsung aritech - spalony resystor odkurzacz samsung aritech - spalony resystor odkurzacz samsung aritech - spalony resystor
  • Poziom 29  
    Odkurzacz w ogóle pracuje czy całkiem zamilkł?
  • Specjalista AGD
    Chodzi Ci o r13 :? Tam w ogóle coś było przylutowane? Układ na przedstawionej płytce, nazwijmy ją umownie rozwojową, jest podstawową wersją regulacji diak-triak.
  • Poziom 2  
    odkurzacz calkiem zamilkl, woda sie dostala do srodka
    tak dokladnie r13 wydaje mi sie tam cos bylo, dlaczego mieli by tam pociagnac sciezki a nic nie dac
  • Specjalista AGD
    Jakby coś tam było to by zostały chociaż nóżki. Czytaj wyżej, jest to płytka rozwojowa, znaczy szykowana po kilka róznych modeli odkurzaczy z różnymi funkcjami. W miejsce silnika (wpierw go odłącz) podłącz żarówke 230V i zobacz, czy świeci z różną jasnością. Jak tak, problem w silniku jak nie, będziemy szukać dalej.