Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć radio samochodowe na kostki do zasilacza atx

Lord_Farkuap 24 Lis 2012 13:43 10224 7
  • #1 24 Lis 2012 13:43
    Lord_Farkuap
    Poziom 7  

Witam, mam nie całkiem stare radio samochodowe LG LAC-M5600R https://obrazki.elektroda.pl/19_1226533151.jpg Mam zasilacz ATX od komputera, niestety w tym radiu jest tylko wejście na kostki. Jak mam podłączyć to zasilaczem ATX aby radio działało??

0 7
  • #2 24 Lis 2012 13:53
    BILGO
    Poziom 38  

Zobacz na ten rysunek: https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/kostka_1504.jpg
    [+12] i [pamięć] do przewodu [żółtego] w zasilaczu ATX
    [masa] do przewodu [czarnego] w zasilaczu ATX

Jak podłączyć głośniki jest pokazane na rysunku [pamiętaj o tym aby przewodów głośnikowych NIGDZIE nie łączyć z MASĄ]

Oraz żeby uruchomić zasilacz ATX: przewód [zielony] połącz z [czarnym]

BILGO

0
  • #3 24 Lis 2012 16:04
    Lord_Farkuap
    Poziom 7  

Ok dzięki, jak to spróbuję to napiszę czy działa czy nie. W sumie to na pamięci mi nie zależy, bo nie będę z tego używał radia FM tylko po prostu USB, czyli auto anteny chyba też nie muszę podłączać. Spróbuję. Dzięki za pomoc, sprawdzamy ;)

1
  • #4 24 Lis 2012 16:09
    BILGO
    Poziom 38  

Lord_Farkuap napisał:
    czyli auto anteny chyba też nie muszę podłączać

Tak nie musisz podłączać, [auto antena] jest do sterowania mechanizmem wysuwania anteny w niektórych samochodach.

0
  • #5 24 Lis 2012 18:04
    Lord_Farkuap
    Poziom 7  

Niestety tak nie działa, zero reakcji ze strony radia. zrobiłem tak:Jak podłączyć radio samochodowe na kostki do zasilacza atx
    Co to może być??

2
  • #6 24 Lis 2012 18:07
    BILGO
    Poziom 38  

Lord_Farkuap napisał:
    Co to może być??

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem.... przeczytaj uważnie post #2..... masz podłączyć [+12] jak i [pamięć] do żółtego...

1
  • #7 24 Lis 2012 19:11
    Lord_Farkuap
    Poziom 7  

Wybacz, za moją niewiedzę, ale jaki kabelek w zasilaczu odpowiada za pamięć??

Dodano po 5 [minuty]:

Aha, już rozumiem, moment, próbuję ;)

1
  • #8 26 Lis 2012 17:54
    Lord_Farkuap
    Poziom 7  

Faktycznie, hula jak ta lala. Mam zamiar zrobić taką kolumienkę wykorzystując właśnie ten sposób z radiem od samochodu. Mam kilka głośników. Dziękuję za pomoc. Na razie ;)

1