Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C++] - Korzystanie ze zmiennych z innego pliku.

Aslani 24 Lis 2012 14:15 1302 1
  • #1 24 Lis 2012 14:15
    Aslani
    Poziom 1  

Witam!
    Na początku pragnę wspomnieć, że niedawno zacząłem przygodę z programowaniem i jeszcze jestem laikiem.
    Moje pytanie będzie wyglądało dość łopatologicznie.
    Mam plik Form1.h w którym piszę interfejs w którym wpisuje się i zapamiętuje różne dane z pól tekstowych w strukturach (przykladowo struktura z 10 formularzami z wpisanymi danymi)
    Chciałbym wprowadzić takie coś, że odpalam button "const" i wchodzi mi do nowego okna (przykladowo Form2.h ktore juz stworzylem). No i dziala wchodze do tego okna i jest gitara. Teraz w tym oknie chcialbym wprowadzic dane ktore byly bylyby stale dla wszystkich formularzy w strukturze. Zeby to zrobic to pomysl jakis tam mam ale potrzebuje sposobu na:
    deklaruje sobie zmienna int stala w Form2.h i moge ja uzywac w Form1.h
    da sie tak zrobic? Jesli to zrobic jakos inaczej to napiszcie mi jak. Mniej wiecej opisalem jaki efekt koncowy chcialbym otrzymac.
    Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam!

Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 1
  • #2 24 Lis 2012 18:25
    Dżyszla
    Poziom 42  

Nie do końca wiem, jak to w C++ wygląda, ale są dwie metody - albo tworzysz zmienną (stałą) w sekcji interfejsowej (nie implementacyjnej) i wówczas każdy plik posiadający w sekcji załączonych plików (include/uses) ma do tego wgląd. Mozna też utworzyć zmienna w klasie w sekcji publicznej. Wówczas przez obiekt tej klasy będzie można się odwołać, zaś zmienna wskazująca na tenże obiekt najczęściej jest właśnie interfejsowa.

0