Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera do TV Toshiba 40RL939

24 Lis 2012 16:03 7470 9
  • Poziom 21  
    Witam
    Chcę dokupić kamerę do Skype do TV Toshiba 40RL939, niestety desygnowana kamera a więc:
    "Freetalk Conference HD Camera II for Toshiba TVs" jest b.droga, czy używał ktoś innej, tańszej kamery do tego TV ?

pzdr! Nix
  • Poziom 21  
    Przyłączam się do pytania. Ja mam akurat TV 32RL938 ale to raczej bez znaczenia.
  • Poziom 21  
    Tak, to raczej bliźniaczy model TV. Ciekawa jest ta polityka producentów TV, którzy ostro konkurują cenowo jesli chodzi o same odbiorniki, jednocześnie mocno przeginają z cenami jeśli chodzi o akcesoria, takie jak np. ta kamera... Np. Samsung dla swoich TV z wi-fi ready każe stosować tylko karty USB-wi-fi firmowe i koniec...

pzdr! Nix
  • Poziom 11  
    Przyłączam się do tematu. Też bym kupił taką kamerkę....
  • Poziom 21  
    Wg informacji z serwisu Toshiby żadna inna kamerka działać nie będzie, no ale jest oczywiste że Autoryzowany Serwis musi tak twierdzić... Tak więc dopóki ktoś tego nie zweryfikuje pozostaje zbierać na tę firmową kamerkę :)
  • Poziom 11  
    W weekend potestuję kilka kamerek i dam znać jeśli któraś pójdzie.
  • Poziom 1  
    Witam pisiadam od kilku dni toshibe 32RL939 i także szukam do tego modelu kamerki.
  • Poziom 2  
    Witam, mam podobny problem :(
    W pierwszej kolejności sprawdzałbym kamery o podobnych parametrach tj. 720p i bez konieczności instalacji sterowników - cokolwiek to oznacza dla producenta. Znalazłem nawet jedną taką kamerę MediaTecha (4040) ale trochę boję się ją kupić do samego sprawdzenia, bo jest zalana w plastikowej okładce więc może być problem ze zwrotem, a nie jest znowu na tyle tania żeby ryzykować. Jeśli ktoś ma możliwość sprawdzenia tej konkretnej kamery lub inne ciekawe spostrzeżenia - chętnie przeczytam.

Dodano po 29 [minuty]:

Dodam tylko, że desygnowana kamera jest nie tylko b. droga, ale i praktycznie nieosiągalna. Sklep, w którym telewizor był zakupiony zobowiązał się sprowadzić kamerę i przez ponad miesiąc nie ma o niej żadnej informacji. Jeżeli tak ma wyglądać "skype compatibility" to ja dziękuję... Niech lansują sobie te swoje markowe dodatki jeśli musza, ale niech one chociaż będą dostępne i przystępne.

Dodano po 35 [minuty]:

Gdzieś w swoich notatkach z wcześniejszych poszukiwań znalazłem info, że kamera powinna generować wideo w formacie h.264 (jak oryginalny freetalk). To jest jeszcze do potwierdzenia, ale myślę, że tu może leżeć problem we współpracy z telewizorami czyli zamienialności innym sprzętem. Ceny kamer z kompresją sprzętową h.264 zaczynają się od 300 zł na aledrogo, sprawa wygląda beznadziejnie...
  • Poziom 10  
    witam,
    i jak działania w tym temacie ??
    sprawdzał to kotś ??
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam ten sam dylemat. Dostępność jedynie na Skype w jakimś sklepiku internetowym. Podłączałem kilka markowych ale bezskutecznie. Nie są rozpoznawane. Nawet w SATURNIE gdzie kupowałem TV nie są wstanie się określić i obiecali zadzwonić, ciekawe? Zastanawiam się na innym rozwiązanie - może jakiś "dongle" na Androidzie.