Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda Premacy 2.0 sport - Brak dźwięku w głośnikach

24 Lis 2012 17:08 2895 1
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich. Proszę o pomoc przy rozwiązaniu nietypowego problemu z moim radiem w Mazda Premacy 2.0 sport w benzynie.
    Problem objawia się tym, że przy włączeniu radia (samo radio działa bez zarzutu) występuje brak dźwięku w głośnikach - nawet szumu. Po wykręceniu radia i podłączeniu drugiego, niestandardowego, przez adapter problem się powtarza. Największa zagadka istnieje jednak w momencie, gdy podłączymy oddzielny głośnik (np. z kina domowego) bezpośrednio do kostki z radia i... działa ':/. Głośniki w aucie są i są sprawne - sprawdzane baterią :).

Czy ktoś może wie, czy pomiędzy radiem, a głośnikami w tej Mazdzie jest jakiś bezpiecznik, adapter lub kostka, która mogła się odczepić?

Mi się już pomysły skończyły. Zostaje mi ewentualnie puścić nową wiązkę kabli, ale stopuje mnie pytanie, czy skoro głośniki nie działają i może być tam jakiś bezpiecznik (spalony) to czy nie będzie jakiegoś zwarcia, które nie będzie mile widziane :(.

Proszę o pomoc.
    dziękuję :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przy włączaniu radia słychać puknięcie w głośnikach?
    Sprawdź na zwarcie głośników do masy pojazdu. Wszystkie przewody głośnikowe muszą być izolowane od masy pojazdu. Podejrzewam, że problem jest w właśnie w przebiciu. Możesz odłączyć wszystkie głośniki podłączać po kolei. Uszkodzenie samo "wyjdzie".
    Oprócz baterii sprawdź też miernikiem, czy któryś głośnik nie ma zaniżonej impedancji, bo to też możliwa przyczyna.