Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford mondeo - zerwany pasek rozrzadu x2 jaka może być przyczyna

24 Lis 2012 17:39 3933 24
  • Poziom 7  
    Dałem samochód do mechanika na wymianę paska rozrządu,wymienił ,ale po przejechaniu około 20 km pasek pęk!! samochód trafił z powrotem do mechanika na 2 tygodnie, na nowo wszystko było wymienione i zrobione,mechanik śmigał autem parę dni i samochód jeździł bez zarzutu.Ale dziś po odebraniu auta,przejechałem 52 km i znowu powtórka, pęk pasek!!

Jakie mogą być przyczyny tej awarii? za pierwszym razem był wymieniony komplet napinaczy i tp + pompa wody,za drugim razem "generalny remont silnika"....gdzie błąd? gdzie szukać skazy?
  • Użytkownik obserwowany
    Jaki silnik i rok?
    Jakiej firmy pasek był i napinacz? Może jakieś dziadostwo.
  • Poziom 7  
    1.8 tdi 2000r paski bosch

Dodano po 56 [sekundy]:

Zestaw rozrządu był z górnej pułki..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    dwa razy go rozerwało na włókna i teraz widziałem że na odcinku około 5-7 cm nie było wo gule zębów

Dodano po 6 [minuty]:

na wysokości obudowy kolo pokrywy zaworów
  • Poziom 23  
    Teraz jeszcze napisz który ten pasek, czy ten główny, czy ten od napędu pompy paliwa.
  • Poziom 7  
    główny ten który jest po lewej stronie silnika w obudowie obok głowicy
  • Poziom 23  
    Czy aby na pewno ten rozrząd został odpowiednio zamontowany? Czy silnik po wymianie pracował tak jak przed? Musisz wziąść ten pasek do ręki i zobaczyć czy on czasem nie tarł gdzieś bokiem, czy nie miał ochoty zejść ze swojego toru. I najlepiej porównać pasek urwany po raz pierwszy z urwanym teraz, czy w ten sam sposób się urwały. Ja obstawiam że mechanik nawet nie popatrzył po wymianie na pasek jak pracuje przed założeniem osłony. I prawdopodobnie pasek chodził na szagę
  • Poziom 7  
    Pierwszy pasek był pęknięty po długości poszarpany. drugi widziałem tylko kawałek brakowało zębów na odcinku 5do 7 cm i wszędzie w kolo były włókna
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Czy napinacz był taki sam jak przed wymianą? Są napinacze z kołnierzem i bez, których nie można stosować zamiennie w tym silniku.
  • Poziom 7  
    A przypomniałem sobie po zapaleniu zachowywał sie jak by się dusił bez gazu mechanik twierdził że spaliny cofają się do silnika przez dziurawy środkowy tłumik pododaniu gazu pracował równo
  • Poziom 7  
    tak mi mówił ja nie mam pojęcia o mechanice dlatego oddalę samochód do warsztatu.

Dodano po 57 [sekundy]:

a w tłumku była mała dziurka
  • Poziom 23  
    No to fajnego masz fachowca. Na początek poinformuj gościa że teraz to naprawia na swój koszt aż do skutku, aż się nauczy, tylko przykro że na czyimś aucie a nie na swoim.
  • Poziom 7  
    jak ktoś możne napisać jaka mogła być przyczyna że pasek pęk dwa razy
  • Poziom 7  
    pierwszy pasek był GATES a drugi BOSCH napinacze i rolki też nie były najtańsze
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    rob3rt84 napisał:
    jak ktoś możne napisać jaka mogła być przyczyna że pasek pęk dwa razy

Jak? Nikt pasków nie widzi, nikt silnika nie widzi, rolek i kół zębatych pomacać nie może, z mechanikiem też pogadać nie możne, więc?
  • Poziom 7  
    po prostu chodzi mi oto czy jest inna możliwa przyczyna niż błąd mechanika???????????????Moja wiedza na temat mechaniki jest zbyt mała i muszę wierzyc w to co powie
  • Poziom 7  
    jaka??????????????????/
  • Poziom 7  
    ten co steruje łatwiejszym rozruchem podnosząc obroty z 850 na 1100