Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 4 - gubi zasięg. Po licznych probach naprawy.

24 Lis 2012 18:21 11670 4
  • Poziom 9  
    Witam. Mój iPhone 4 16gb zacza gubić zasięg. Po dłużdzym googlowaniu oraz próbach naprawienia postanowiłem zamieścić własny post. Zacznijmy od tego co juz z nim zrobiłem:
    1) Kompletny restore z itunes całego oprogramowania (łacznie z base band-em)
    2) połączenie dwóch pinów anteny (na internecie mozna znaleść dużo postów na temat zwarcia połaczenia antenowego aby zasieg wrócił. ) filmik niżej:
    http://www.youtube.com/watch?v=AXwQZy0hw6E
    3) Połączenia wykonywane w futerale (aby nie połączyć palcami anten)
    4) Różne karty sim(Play, Orange)
    Dane:
    Iphone 4
    Oprogramowanie 6.0.1(10A523)
    firmware modemu 04.12.02

Symptomy:
    1) Iphone z pełnego zasiegu traci kolejno kreski. Poczym wyskakuje komunikat "brak sieci"

2) Przełączanie na Tryb samolot niczym nie skutkuje. Wyskakuje "Szukam..." Po czym znow "brak sieci" okazyjnie zawiesza sie na "Szukam..."

3)Gubienie zasięgu wystepuje przy rozmowie około 10 minuty. ( Ostatnio podczas rozmowy na głośno-mówiącym bez problemu rozmawiałem 30 minut)

4) Nieoczekiwane gubienie sieci. (jak ruletka kiedy sprawdzasz telefon nigdy nie wiesz czy działa)

5) Gdy telefon zgubi zasięg wyjęcie karty sim niczym nie skutkuję dalej pokazuję brak sieci. m(żadnych wiadomości typu brak sim)

6) Zauważyłem zależność. Mianowicię kiedy używam telefonu dłużej czy to podczas rozmowy czy podczas uzywania wifi(np skype) z czasem telefon nagrzewa się i wtedy właśnie traci zasięg. Sprawdzałem kilkukrotnie. Po nagrzaniu sie głównie górnej części telefonu pada zasięg.

Nie znalazłęm na internecie żadnych podobnych postów. Datego zamieszczam ten z prośbą do was. Może ktoś miał już styczność z takim problemem bądź ma nowe pomysły jak wyeliminować ten problem.
  • Poziom 25  
    Możliwe że skoro nie reaguje na wyciagnięcie karty to simka może nie łączyc tzn cos jest nie tak z gniazdem. Samo falowanie zasięgu wskazuje na problem w radiówce np z koncówka mocy.
  • Poziom 9  
    Udało mi się naprawić telefon. Po licznych próbach oraz opcjach jakie znalazłem w internecie moj problem polegał na zimnych lutach w modułach GSM. Po wygrzaniu wszystko wróciło do normy i telefon smiga już od tygodnia. :D Niżej obraz modułów które wygrzałem.

iPhone 4 - gubi zasięg. Po licznych probach naprawy.
  • Poziom 9  
    Jak je dokładnie nagrzałeś?? W sensie przelutowałeś te mikroukłady? Mam bardzo podobne symptomy tez jakby sie nagrzewał ?? Jak działa od tej pory juz nie nagrzewa się i nie gubi zasięgu ?
  • Poziom 9  
    wygrzej maksymalnie w temperaturze 250-275. przy wiekszych spalisz płytę główną. Na początek podgrzej troche chipy aby czymś ostrym zerwać tą czarną gume w około nich (po podgrzaniu jest łatwa do zdarcia). następnie porządnie wygrzewasz. Aha i pamietaj aby dać jak najmniejszy strumień powietrza. żeby tranzystory oraz rezystory nie poodpadały ci z płyty. Powodzenia :)