Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z konfiguracją routera -

24 Lis 2012 19:11 1947 33
  • Poziom 9  
    Witam

Mam problem z skonfigurowaniem routera marki tp-link TD-W8951ND. A wiec mój problem polega na tym, iż chciałem aby router ten nadawał mi sygnał wifi oraz przez adsl do stacjonarnego komputera. ODRAZU wspomnę iż nie mam kabla (tego LINE telefonicznego) mam tylko ADSL podciągnięte do swojego domu gdyż sąsiad dzieli ze mną internet. I pytanie jak to skonfigurować żeby przez wpięcie wtyczki adsl do (1 z 4 wejść czy tam wyjść) rozsyłał sygnał wifi i na pozostałe 3 porty adsl.

Proszę o szybką pomoc, mam nadzieję że dość jasno wytłumaczyłem w czym problem, a jeśli nie to proszę pytać.
  • Poziom 35  
    ADSL 'biega' po kablu telefonicznym.
    Sąsiad udostępnia Tobie internet szerokim, ośmio żyłowym kablem? To ethernet.

Jest tylko jedno wejście telefoniczne/adsl w modemo-routerze.

Wpinasz tylko swój komputer do któregoś z gniazdek eth (1-4), wchodzisz na stronę konfiguracyjną routera, wyłączasz dhcp.
    Wifi powinno być domyślnie włączone, wystarczy ustawić szyfrowanie itp, zgodnie z instrukcją.
    Następnie podłącz kabel od sąsiada i sieć wifi powinna działać.
  • Poziom 14  
    Sąsiad powinien w konfiguracji swojego routera dodać MAC lub IP adres Twojego routera i wtedy powinno wszystko śmigać jak trzeba.
  • Poziom 14  
    askr napisał:
    djsimon86 napisał:
    Sąsiad powinien w konfiguracji swojego routera dodać MAC lub IP adres Twojego routera i wtedy powinno wszystko śmigać jak trzeba.

Do sąsiada podpięty jest przez ethernet.

no tak masz racje powinno wtedy działać
  • Moderator - Sieci, Internet
    djsimon86 napisał:
    no tak masz racje powinno wtedy działać

Tak o ile wyłączy DHCP na swoim TP-Linku i prawdopodobnie zmieni adresację.

djsimon86 napisał:

Na jakiej podstawie piszesz o dodaniu "MAC lub IP"?
  • Poziom 9  
    askr wyłączyłem to dhcp i nadal nie działa
    Kabel od sąsiada podłącz po swoją kartę sieciową w komputerze i jeżeli będziesz miał dostęp do internetu daj screen-a z ipconfig /all - obrazek dodaj przez "Dodaj obrazek".

Dodano po 5 [minuty]:

Link.
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Na twoim TP-Linku wyłącz DHCP (disable) i zmień adres ze 192.168.1.1 na 192.168.1.254.
  • Poziom 9  
    A co ma być w ISP? bo to są jakieś funkcje tego routera i nie wiem która ma być. Możliwości:

ISP: Static IP Address
    Dynamic IP Address
    Bridge mode
    PPPoA/PPPoE

Dodano po 5 [minuty]:

heh no i działa :) Dziękuje za pomoc :)
    Tam nic nie zmieniaj (jest to konfiguracja RJ11), router nie do końca nadaje się do tego typu łącza ale można to obejść.
  • Poziom 9  
    A jednak jest jeszcze coś ;/ Gdy podłączam kabel od sąsiada to adsl się nie świeci (ta kontrolka że jest połączenie) co to może być?
    Nic, bo to nie połączenie ADSL tylko ethernet, pisałem że to nie do końca dobry routera. Ale jak działa to nie patrz na diody.
  • Poziom 9  
    ale nie działa ;/ nie świeci się kontrolka czyli nie widzi sieci, a nie wiem czemu skoro po podłączeniu do karty sieciowej jest internet.
  • Poziom 9  
    nie nie świeci się.
    Skyliner1 napisał:
    heh no i działa :) Dziękuje za pomoc :)

To w końcu działa ci to połączenie czy nie? Zdecyduj się!
  • Poziom 9  
    połączenie działało mi gdy to konfigurowałem u siebie, czyli ten sąsiad to ja...
    Skyliner1 napisał:
    połączenie działało mi gdy to konfigurowałem u siebie, czyli ten sąsiad to ja...

A teraz co zrobiłeś że nie działa?
  • Poziom 9  
    Nie działa mi u mojego wujka który ma odemnie podciągnięty kabel (ethernet).

Dodano po 40 [sekundy]:

Czy to może być wina tego że to 20-30 metrów kabla?
    Kabel masz poprawnie zrobiony? Sprawdzałeś jakimś miernikiem? Jaka długość kabla?
    Rozumiem że "na krótko" działa a na dłuższym kablu jest problem?
  • Poziom 9  
    Nic nie było sprawdzane, bo jak podłączy u niego kabel do kompa to internet jest? (ale ostatnio zauważyłem że czasami mu rozłącza)
    Stawiam na źle zarobione RJ45. Zbyt mocno zaciśnięte lub zbyt słabo (jest problem na stykach).
    Co znaczy słowo "tak"?
  • Poziom 9  
    Odp. na "Rozumiem że "na krótko" działa a na dłuższym kablu jest problem?"
    Poprawa wtyczkę/wtyczki i sprawdź co się dzieje.
  • Poziom 9  
    Czyli to wina źle założonych kabelków we wtyczkach?