Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reno Scenic I 99 - problemy z panelem ogrzewania

24 Lis 2012 19:59 1332 8
  • Poziom 10  
    Witam, mam taki problem.
    Mam Scenica 1.6 16V 99 rok. Jest tzn był w nim klimatronic tyle, że padł czujnik tem wewnętrznej i poprzedni właściciel zmniejszając koszty kazał klime przerobić na ręczną...hmmm. Problemem jest teraz to, że chcąc korzystać ze zwykłego nawiewu (klima wyłączona) mam albo ciepłe albo zimne powietrze. Czyli jeśli uruchomię silnik a temperatura ustawiona jest na minimum to takie powietrze dmucha, ale jeśli w czasie jazdy chcę by leciało ciepłe powietrze i ustawienia dam na max ciepło to nie ma żadnej reakcji. Jeśli odpalę silnik a na panelu sterującym jest ustawione ciepłe powietrze to sytuacja jest identyczna tyle, że nie mogę przełączyć by leciało zimne, musiał bym się zatrzymać, ustawić panel tak by nie leciało ciepłe powietrze tylko zimne, zgasić silnik i ponownie go uruchomić wówczas poleci zimne... Ot taki syf.
    Co może być przyczyną, są jakieś pomysły ? Panel sterujący wymieniałem, bo pokazywał sporo błędów na komputerze. Obecnie został jeden, który informuje o błędnym wskazaniu temperatury przez czujnik wewnętrzny (którego nie ma).
  • Poziom 43  
    A kto przewidzi co ten ''Dziad'' porobił z klapami i ich napędem?
    Trzeba zdjgnozowac i naprawić.
    Przez internet nie mam takiej możliwości nawet .
  • Poziom 24  
    wystarczy wrócić do orginalnego panelu sterowania klimatyzacją takiej jaką zamontował producent w/w modelu auta :!: :idea: :D ,
  • Poziom 43  
    Masz panel z wyświetlaczem czy 3 pokrętła?
  • Poziom 10  
    Panel z wyświetlaczem
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Czegoś tu nie rozumiem.
    Miałeś klimatornika a teraz masz manuala - więc skąd masz wyświetlacz jak powinny być 3 pokrętła?
    W klimatroniku ruchem klapek w nagrzewnicy sterują silniczki, w manualu linki sterowane z 3 pokręteł.
    Odnoszę wrażenie że sam chyba nie wiesz jaką masz klimatyzację.
    Chyba taniej było wymienić czujnik niż przerabiać to wszystko.
  • Poziom 10  
    :) wiem dobrze jaką mam klimatyzację - ręczną. Nie mam pokręteł tylko wyświetlacz a klimę odpala się z dodatkowo dorobionego przycisku, który znajduje się po lewej strony kolumny kierowniczej przy przyciskach, które sterują tylnymi szybami :) (i ja tego nie przerabiałem tylko poprzedni właściciel :) ) Dlatego własnie pozostał wyświetlacz.
  • Użytkownik obserwowany
    Oddaj elektrykowi niech uzupełni to czego brakuje i uruchomi elektronike.
  • Poziom 10  
    Byłem u elektryka wymieniliśmy panel bo było sporo błędów(po wymianie został jeden z błędną temperaturą czujnika wew) ale bez efektów. Elektryk się poddał.