Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

siemens se54m576eu - czyszczenie płaszcza wodnego

debestia 24 Lis 2012 20:45 6561 3
  • #1 24 Lis 2012 20:45
    debestia
    Poziom 8  

Witam
    Mam problem aby wyczyścić ten fragment w lewym górnym rogu, proszę o poradę do którego otworu mam wlać kreta lub inny środek aby tam dotrzeć.
    Płaszcz mam rozebrany i pomimo wlewania wody nie potrafię dostrzec w jaki sposób się rozprowadza.
    Wolałbym uniknąć wiercenia.
    Dzięki za wszelkie sugestie.

1 3
  • Pomocny post
    #2 24 Lis 2012 22:05
    And41x1
    Poziom 26  

Wielokrotne płukanie ze środkiem czyszczącym i pod bieżącą wodą, na przemian z 1 do 2 i odwrotnie, w różnych położeniach płaszcza.
    Zaobserwujesz kiedy przynosi to dobry skutek.
    Możesz korzystać również z otworu odpowietrzającego - tego łączącego z komorą mycia.

0
  • #3 25 Lis 2012 12:08
    debestia
    Poziom 8  

Dzięki za podpowiedź, akurat te wydawały mi się najczystsze, i pewnie tam bym wody nie lał.

Do "drugiej" dziury i odpowietrznik- pomogło ale z dużym oporem, w końcu ukazał się pływak. Trochę dziwi mnie takie rozwiązanie płaszcza, a mianowicie, takie miejsce gdzie zbiera się syf a ewentualne czyszczenie to kilka godzin monotonnego trzęsienia.
    Zmywarka ma 4 lata i przynajmniej raz na 2 miesiące używany calgonit do czyszczenia a mimo to się zapchała, ciekawe jak do takiej usterki podchodzi fachowiec.
    Pozdrawiam i dzięki za wskazówkę.

0
  • Pomocny post
    #4 26 Lis 2012 11:31
    And41x1
    Poziom 26  

To jest odpowietrzenie syfonu spustu wody - ma pozwolić zassać powietrze, potrzebne do stworzenia izolacji śmierdzącego kanału, od resztkowej wody w zmywarce. To wyzwanie konstrukcyjne - zrobić to tak, żeby nie osadzał się tam wysychający szlam. To miejsce ma kontakt z komorą mycia i mgiełką rozpylonej wody z zawieszonymi w niej resztkami, a płukane nie jest.
    Ja podczas takiego czyszczenia, psikam tam odrobinkę oleju silikonowego - ułatwia czyszczenie i myślę że utrudnia przywieranie nowych osadów.
    Do czyszczenia zdemontowanego płaszcza, używam gorącej wody, ze zwykłym płynem do mycia naczyń, a do płukania bieżącej wody, podłączając tam wąż prosto z kranu, chwilami dopuszczając powietrze, bo taka mieszanina powietrza i wody, powoduje wibracje pływaka i wytrząsanie farfocli.
    Pomaga też odsysanie farfocli odkurzaczem, przez wszystkie dostępne otwory na przemian.

0