Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC - Wirus i niemożliwość zrobienia formata

24 Lis 2012 22:50 1377 20
  • Poziom 11  
    Witam.

Problem zaczął się od wirusa który blokuje mój komputer, gdyż wyskakuje okienko niby z policji i kary grzywny za jakieś tam wykroczenie. Próbowałem resetować komputer , ale to nic nie daje z 5 sec po włączeniu komputera pojawia się białe tło z całym komunikatem i nie można nic zrobić. Nie mówić że mogę to zamknąć bo nic nie można zrobić, nawet konsole aplikacji jakie są uruchomione czyli alt+ctl+del nie działa. No więc zostaje zrobić mi formata i tutaj pojawia się drugi problem gdyż komputer nie widzi płyty windowsa. To znaczy gdy w ustawieniach robię by się odpalał z płyty to pisze że nie ma płyty. Patrzałem na innym komputerze i płyta z windowsem działa to znaczy można ją otworzyć i widać wszystkie pliki. Dodam że używałem wcześniej tego windowsa do instalowania systemu jednak nie na tym komputerze. Gdyż komputer został kupiony używany w sklepie i nigdy go nie formatowałem. Gdy włączę komputer i wchodzę szybko w mój komputer i klikam na cd i odpala się windows i biorę instaluj windows ale już na więcej czasu mi nie starcza bo pojawia się białe okno i nic nie mogę zrobić. Co w tej sytuacji mogę zrobić?
  • Spec od komputerów
    Bez przesady, ta infekcja jest banalnie prosta do usuniecia. Uruchom system w trybie awaryjnym i daj oba logi z OTL w zalaczniku. OTL mozesz ciagnac na innym komputerze i przeniesc.
  • Poziom 11  
    Nie znam się za bardzo na komputerach więc jak możesz to pisz trochę prościej. A i jak mam włączyć tryb awaryjny. Czytałem że f8 ale u mnie to nie działa mogę włączyć tylko setup.
  • Spec od komputerów
    Musisz nacisnac F8 na starcie ladowania systemu, nie podczas ladowania biosu.

Wpisz w google OTL, sciagnij, przeskanuj i daj oba logi w zalaczniku.
    Przed skanowaniem uzyj AdwCleaner, opcja Delete. W otl zaznacz: wszyscy uzytkownicy, lop oraz purity.
  • Poziom 11  
    W trybie awaryjnym również pojawia się ten wirus.

Dodano po 10 [minuty]:

Włączyłem innego użytkownika. Tylko na razie nie mam pendraiwa ani nic by przenieść tego otl
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Danielo99 napisał:
    Włączyłem innego użytkownika. Tylko na razie nie mam pendraiwa ani nic by przenieść tego otl

To teraz ściągnij sobie ten program.
  • Poziom 11  
    W trybie awaryjnym internet mi nie działa na tamtym komputerze.
  • Spec od komputerów
    Mozesz wlaczyc tryb awaryjny z obsluga sieci i moze zadziala, a jak nie to pendrive, plyta, dysk, dyskietka.
  • Poziom 11  
    Znalazłem trochę inne rozwiązanie i działa. Przywracanie systemu windows. Tylko co z tym wirusem? on się usunął czy będę miał z nim jeszcze jakiś problem?
  • Spec od komputerów
    Sam sie raczej nie usunal, ale sie nie wlaczy skoro przywrociles system.
  • Poziom 11  
    No nie włącza się. Jest teraz ok. Ale czy on będzie coś jeszcze robił mi z komputerem? Czy zostawić i już nic nie robić?
  • Spec od komputerów
    Nie bedzie, ale jednak lepiej by bylo jak bys dal logi o ktore prosilem.
  • Spec od komputerów
    Nie czytaj takich bzdur, ludzie piszacy takie komentarze to inwalidzi komputerowi. OTL to tylko skaner i niczego nie psuje co innego skrypt do OTL, ktorym mozna zepsuc system jak sie nie wie co sie robi.
  • Poziom 33  
    Ten program nieumiejętnie używany może spowodować wiele szkód. Wiec daj nam logi z tego programu, a my potem powiemy Ci jak go prawidłowo użyć.
  • Poziom 11  
    Dobra już skanuje.

Dodano po 3 [minuty]:

Otworzyły mi się 2 notatniki.
    EXTRAS.TXt
    OTL.Txt

W nich jest sporo napisane.
  • Spec od komputerów
    Daj oba pliki w zalaczniku.
  • Spec od komputerów
    Odinstaluj Internet Explorer Toolbar 4.6 by SweetPacks,Tibia MULTI-ip changer.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/downloads/finish/20-outils-de-xplode/2-adwcleaner z funkcji Delete
    Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Cytat:
    :OTL
    DRV - File not found [Kernel | Boot | Stopped] -- -- (cerc6)
    IE - HKLM\..\SearchScopes\{EEE6C360-6118-11DC-9C72-001320C79847}: "URL" = http://search.sweetim.com/search.asp?src=6&q={searchTerms}&crg=3.1010000.10011&barid={DD383185-E2AA-4E3D-BEF7-81BCACCB903A}
    IE - HKU\S-1-5-21-1060284298-2025429265-682003330-1003\..\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}: "URL" = http://search.live.com/results.aspx?q={searchTerms}&src=IE-SearchBox&Form=IE8SRC
    IE - HKU\S-1-5-21-1060284298-2025429265-682003330-1003\..\SearchScopes\{EEE6C360-6118-11DC-9C72-001320C79847}: "URL" = http://search.sweetim.com/search.asp?src=6&q={searchTerms}&crg=3.1010000.10011&barid={DD383185-E2AA-4E3D-BEF7-81BCACCB903A}
    FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "v9"
    FF - prefs.js..browser.search.order.1: "v9"
    [2012-08-25 21:04:37 | 000,003,998 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\mgjorsxk.default\searchplugins\sweetim.xml
    [2012-11-24 23:55:46 | 000,000,260 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\tasks\WGASetup.job

:Commands
    [emptytemp]

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.
    .Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free
    Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa "Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje."
  • Poziom 11  
    Zwolniło mi to strasznie kompa. Gdy zrobiłem ten skrypt i ponownie się komputer uruchimił nic nie mogłemk zrobić.

Dodano po 5 [minuty]:

A po sprzątaniu w tym otl po ponownym uruchamianiu usunął się.