Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy TS32 - Jak mocowany jest bęben do zbiornika

stan12 25 Nov 2012 14:22 2001 7
 • #1
  stan12
  Level 12  
  Pralka ładowana z góry podczas wirowania ogromnie hałasowała myślałem ,że to wina łożysk. Po wyciągnieciu zbiornika i jego rozebraniu zauważyłem ze bęben z nierdzewki tarł o bok zbiornika,Teraz nie wiem czy i jak mocowany jest bęben do zbiornika po prawej stronie (tej nie z kołem pasowym co jest).bo zauwazyłem ,ze z tej strony nie mocują go żadne śruby .Nie wiem czy były jakieś sruby najwyzej fi 4,5mm bo jest tam 5 otworów i dziwi mnie to,ze nie ma tam zadnego mocowania i nie wiem dlaczego bo taka pralkę dostałem.
  Może ktoś ma instrukcje tej pralki?.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  zhudomel
  Home appliances specialist
  stan12 wrote:
  jak mocowany jest zbiornik do fartucha po prawej stronie
  Nijak. Fartuch jest mocowany do zbiornika; jednakowo z obu stron - za pomocą obejmy z drutu ściśniętej śrubami.
 • #3
  stan12
  Level 12  
  Oj mnie się pokiełbasiło bo chodzi o mocowanie bębna (co jest z nierdzewki wewnątrz zbiornika) do zbiornika.Pralka jest z góry ładowana.I tak z lewej strony jest bęben przymocowany 5 śrubami ( z tej gdzie jest pasek napędowy) natomiast z prawej strony bębna jest też 5 otworów tylko otwory dużo mniejsze bo fi 4,5mm.I tu nie ma żadnych śrub jak z prawej strony i to mnie dziwi czy wogole nie było ich ?Czy wylecialy ? czy ktoś zapomniał ich wsadzić podczas remontu, czy wogóle nie powinno ich być?A może jakieś były kołki plastikowe wciskowe które ścięte zostały?
 • #4
  zhudomel
  Home appliances specialist
  Bęben ma po obu stronach półosie, które są osadzone w łożyskach zamocowanych w zbiorniku.
 • #5
  stan12
  Level 12  
  Dzięki za poradę.Z tego wynika ,ze powodem tego stanu rzeczy było wyrwanie bębna z półosi prawej (Nity puściły).Tak,że półoś powinna być połączna nitami z bębnem a ponieważ tego nie było dlatego tak waliło w pralce.
 • #6
  stan12
  Level 12  
  Myślałem,ze po wymianie łozysk pralka bedzie hulać a tu niespodzianka po wlozeniu bębna do zbiornika okazuje się,ze oska na ktorej montowane jest kolo napedy paska wystaje za mało ze zbiornika (jest zakrotka).Czy może ktos ma shemat tej czesci pralki? Chodzi i pokaz bebna ze zbiornikiem.
  Moderated By mrhari:

  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

 • #7
  zhudomel
  Home appliances specialist
  stan12 wrote:
  oska na ktorej montowane jest kolo napedy paska wystaje za mało ze zbiornika
  Była wymieniana?
 • #8
  stan12
  Level 12  
  Tak!Nie mam instrukcji do niej a wartałoby zobaczyć jak wyglądało to jak było nowe.Bo z tego co widzę to ten co naprawiał ja kiedyś użył nieorginalnych osiek.Znalazłem wyjście aby przedłużyć oskę podkładając plastikowe kółko między bęben a oskę.Obawiałem się o tarcie jakie mogłoby nastąpić ,ze mógł bęben trzyć o zbiornik ale nie trze.Pralka chodzi ale znów nie grzeje wody być może jest zepsuty czujnik grzałki.Pralka jest wiekowa i ciekawe czy się taki dostanie o ile jest zepsuty?