Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schemat instalacji antenowej w domu

25 Lis 2012 17:09 2949 14
  • Poziom 10  
    Witam proszę o fachową poradę.W domu posiadam dwa kable antenowe idące z satelity obecnie korzystam z jednego do jednego tv,chciałbym rozprowadzić sygnał antenowy do 5 gniazdek ,mam również jeden kabel do przyszłościowej anteny dvbt.Wiem że najprościej byłoby na cztery kable i multiswitch brakuje mi 2 kabli i problem byłby z ich położeniem.Pytanie takie czy jest możliwość rozprowadzenia sygnału korzystając z 2 kabli satelity+1 dvbt z rozprowadzeniem po domu na 5 gniazdek(mam już instalację położoną) korzystając z wzmacniaczy sygnału,sumatora sygnału i innych dobrodziejstw techniki.Z góry dziękuję za pomoc i może jakiś schemat także bym poprosił ,pozdrawiam wszystkich.
  • Poziom 29  
    Najpierw napisz jak dużą masz czaszę bo jeśli małą to nawet nie kombinuj, bo będzie słaby sygnał.
  • Poziom 10  
    czaszę mam 90 ale to nie problem zmienić ważne żeby wszystko dobrze działało.
  • Poziom 29  
    Mógłbyś dać konwerter czterowejściowy w satelicie i byłoby najlepiej i najtaniej,
    Telewizja naziemna nie będzie odbierać z satelity, musisz mieć antenę kierunkową, np. taką :D schemat instalacji antenowej w domu
  • Poziom 10  
    Rozumiem mam oddzielny kabel do naziemnej tylko założyć antenę.Pytałem o schemat instalacji w domu satelita(tylko 2 kable)+naziemna jak to wszystko połączyć wzmocnić sygnał ,mam kable rozprowadzone na 5 gniazdek.
  • Poziom 29  
    Na 5 gniazdek z jednej anteny to trochę za dużo.
  • Poziom 10  
    wiem może być ewentualnie 4 jeden pokój będzie przełanczany w razie potrzeb wiem że multiswitch na 4 kable by sprawę rozwiązał ale mi chodzi o jakąś dobrą konfigurację z jednym lub dwoma kablami.Widziałem wzmacniacze antenowe na satelitę + rozdzielacz sygnału dvbt.Może ktoś pomógłby mi to wszystko skonfigurować.

Regulamin pkt 3.1.13. [SP5ANJ]
  • Poziom 24  
    arti73 opisz dokładniej swoją instalację. Jak są poprowadzone kable? Schodzą się w jednym miejscu np. na strychu? Jak daleko znajduje się kabel przygotowany do anteny naziemnej od anteny satelitarnej? Jest możliwość podłączenia go do satelity?
  • Poziom 10  
    Mam dwa kable od satelity i dwa wyprowadzone do naziemnej(mam w planach na wiosnę podłączyć),wszystkie schodzą się do jednej skrzynki z tej skrzynki poprowadzone są kable(pojedyncze) do 6 pokoi docelowo mogą być cztery podłączone pozostałe w zależności od potrzeby.Mam gniazdka w skrzynce może być do wzmacniacza antenowego jeśli taki będzie potrzebny?To chyba wszystko w miarę dokładnie opisałem
  • Poziom 36  
    Tu masz wszystko czego Ci potrzeba, oczywiście zbędne rzeczy trzeba wyrzucić.
    Link
  • Poziom 16  
    Link - Podając ten link proponuje zobaczyć jakie są różne możliwości instalacji, są ładnie narysowane, i opisane możliwości urządzeń.
    Nie jest to żadna reklama sklepu, użyłem google.
    Pozdrawiam.

Widzę, że się z linkiem nawet pokryłem...z poprzednikiem, coś w tym jednak jest. :)
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc będę coś kombinował jak zrobię to dam odpowiedż
  • Poziom 24  
    arti73 jeśli byś miał możliwość kabli od naziemnej tv poprowadzić blisko anteny sat rozwiązywałoby twój problem. Dał byś sumator tv-sat przy antenie satelitarnej i konwerter quad (4 wyjścia)
  • Poziom 10  
    Do planowanej naziemnej mam wyprowadzone kable lecz jest to ok 8mb po przekątnej do satelity.

Dodano po 5 [minuty]:

Czy ktoś już próbował podłączenia wg.schematu podanego przez kolegów andrefff i dylus1 oto ich linki:
    http://www.dipol.com.pl/przyklady_instalacji_antenowych_tv_sat_wlan_gsm_schematy.htm
    http://www.dipol.com.pl/schemat_podstawowy_instalacji_tv_w_domu_jednorodzinnym_schemat110.htm

Przypominam o poprawieniu poprzedniego wpisu. Regulamin pkt 3.3.
    Następnego przypomnienia nie będzie. [SP5ANJ]
  • Poziom 23  
    Tak.
    Bardzo wiele osób wzoruje się na tych schematach.
    Ja również robiłem u siebie w bloku DVB-T dla 12 rodzin korzystając ze strony Dipola.