Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane 1,4 16V. Coraz częściej po przekręceniu kluczyka nie ma reakcji.

dr_doc 03 Feb 2005 23:35 7420 9
    dr_doc
    Level 2  
    Hej, mam problem z megane 1,4 16V, zdarza sie coraz czesciej, ze przekrecam kluczyk i nic, cisza, slychac pompe, ale rozrusznik nie reaguje. Czytam na forach, ze powinno sie wymienic baterie w kluczyku, ja mam auto prawie 3 lata. W serwisie czyscili "wrzutke", podobno byla zasniedziala. Ale teraz przy rozruchu slychac takie "szczekniecie" przed puszczeniem kluczyka. Moze alarm sie psuje, lub immobiliser. Jak PINem rozkodowalem alarm, to zaraz zapalil, ale nie wiem czy to przypadek. Czy w kompie sa zapisy takich usterek, np. z immobiliserem? Jak auto pali, to bez zarzutu. Wyglada mi to na odciecie zaplonu, bo w koncu udaje sie zapalic, sam sie naprawia. Mam alarm/cen zamek/immo w kluczyku. Co to moze byc? Zaczynam sie martwic, bo nie wiem czy danego dnia zapale i pojezdze. Moze macie podobny problem. Glucha cisza, rozrusznika nie slychac, kontrolki i swiatla nie przygasaja, aku OK.

Pozdrawiam
    Doc
    darens
    Level 22  
    a czy gaśnie kontrolka immobilisera?
    dr_doc
    Level 2  
    darens wrote:
    a czy gaśnie kontrolka immobilisera?

jesli to kontrolka pomiedzy stop a serv, to tak, po wlozeniu kluczyka moge zapalic, ale nie zawsze
    musiej
    Level 16  
    Jeżeli w pozycji roaruch słyszysz szczęknieńcie a motor nie odpala jest to prawdopodobnie wina rozrusznika . podaj wiecej info. np. czy przygasają kontrolki w tym momencie czy nie .
    dr_doc
    Level 2  
    problem w tym, ze nic nie przygasa, tylko tak jakby pradu nie bylo a lbo zaplon odciety, szczekniecie jest po rozruchu i puszczeniu kluczyka do srodkowej pozycji, styki po odu stronach (aku i wrzutka) czyste
    darens
    Level 22  
    o ile dobrze pamiętam immobiliser odcina paliwo a więc sprawdż czy do rozrusznika dochodzi prąd po stacyjce a i jeszcze jedno pytanie masz dodatkowo jakis alarm?co to jest wrzutka?????
    musiej
    Level 16  
    podjedż do mechanika niech ci sprawdzi rozrusznik po objawach które podajesz wygląda na automat walnięty .
    dr_doc
    Level 2  
    dziekuje za opinie, zrobie co mowicie i dam znac jak poszlo, moze to rozrusznik, chociaz jak odpala to bez problemu, za pierwszym razem, a moze to szczotki, w serwisie mowili mi tez cos o cewce w rozruszniku, mozliwe to?
    Stanisław Chwalisz
    Level 34  
    Możliwe.
    gp power
    Level 12  
    To na 100% rozrusznik, w tym modelu to standart. Albo uszkodzony elektrowyłącznik ale bardziej możliwe to szczotki.
    wizyta u elektromechanika konieczna - pozdrawiam