Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Ampli do Roth Oli w stereo - poźniej 5.0

yaro1 25 Lis 2012 20:52 1665 7
  • #1 25 Lis 2012 20:52
    yaro1
    Poziom 9  

Witam wszystkich.
    Słuchałem wczoraj Roth Oli 30 i 40. Bardzo przypadły mi do gustu.
    Niestety sprzedawca ściemniał mnie w zakresie Ampli i sugerował głównie Yamahe 673 (na nim był odsłuch) nie podając rzeczowych argumentów. Wyczytałem kilka opinii, że te kolumny dobrze grają w stereo z Denon szczególnie w przypadku "muzyki elektronicznej" (nie stricte instrumentalnej). Dlatego pod uwagę biorę Denon 1713. Niestety nie mam możliwości odsłuchu takiego zestawu.
    Który Ampli wg was lepiej zagra w stereo? Może jeszcze coś innego brać pod uwagę?

Audio ma być w salonie 22 mkw, dość zabudowanym w bloku (narożnik i stolik, duży stół z krzesłami, jedna ściana zabudowana w całości lekkimi meblami).
    Z tego względu raczej wybór padł na mniejsze Oli 30 aby nie zagracić pokoju (żona). W przyszłości (raczej rok, dwa) zamierzam rozbudować stopniowo ten zestaw do 5.0. lub 5.1.
    Muzyka (40%) raczej elektroniczna (hause, trance, chillout, muzyka filmowa, dubstep, pop w kierunku na R&B). Reszta to na co dzień do oglądania TV (30%) oraz PS3 (30%).
    I ostatnie pytanie.... czy w tych warunkach Oli 30 będą zdecydowanie za słabe? Sprzedawca zapewniał mnie że wystarczą dla w/w potrzeb.

0 7
  • #3 26 Lis 2012 18:07
    Pablo1964
    Moderator

yaro1 napisał:
    Muzyka (40%) raczej elektroniczna (hause, trance, chillout, muzyka filmowa, dubstep, pop w kierunku na R&B). Reszta to na co dzień do oglądania TV (30%) oraz PS3 (30%).

Czy do takiego zastosowania potrzebujesz system 5.1? Przeczytaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html

0
  • #5 28 Lis 2012 09:50
    audiofill
    Poziom 10  

Roth OLi 40 spokojnie dadzą radę z zapasem, kolega powyżej poleca Ci sporo droższy sprzęt a w niczym nie jest lepszy - oszczędzaj mądrze, Roth to dobra marka bo jeszcze mało znana nie ceni sie jak inni

0
  • #6 28 Lis 2012 11:32
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Teraz lekko przesadziłeś , widać że nie słyszałeś ani Klipscha ani Dali. Na szczęście mam je na odsłuchu obok siebie i nie ma wątpliwości jak który gra.

0
  • #7 29 Lis 2012 08:43
    audiofill
    Poziom 10  

Kolego, proponuje na początek zapoznać się z cenami - polecasz kolumny o blisko 1000zł droższe! Polecajmy tanie i dobre i róbmy to z głową.

0
  • #8 30 Lis 2012 23:41
    petrus
    Poziom 24  

LOCOLOCO napisał:
    Teraz lekko przesadziłeś , widać że nie słyszałeś ani Klipscha ani Dali. Na szczęście mam je na odsłuchu obok siebie i nie ma wątpliwości jak który gra.

Ja również słuchałem i podzielam zdanie kolegi "audiofill". Dali ani Klipsch nie są w niczym lepsze (to zbliżony poziom, dźwięk to kwestia subiektywna), a już z pewnością nie w muzyce elektronicznej, gdzie liczy się bas i dynamika.
    Wymieniasz Klipsch RF 42, które mają 2 głośniki o rozmiarze 10cm, na tle Dali Zensor 7 czy Oli Roth 40 ? Po raz kolejny w tematach audio jakieś żarty sobie stroisz z użytkowników tego forum.

0