Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

termet/ ecocondens plus 20 2F - jak ustawić krzywa grzewcza

25 Lis 2012 21:06 7869 4
 • Poziom 2  
  witam
  dopiero co zainstalowalem w/w piec. Podlaczylem czujnik pogodowy i temperatura co jest za niska - wewnatrz pomieszczen nie osiaga nastawionej na regulatorze pokojowym temp. - w nocy 19, dzien 21. moje pytanie jak zmienic nastawy krzywej grzewczej, ew. moc pieca, czy biegu pompy? bede wdzieczny za pomoc. a moze ktos dysponuje instrukcja serwisową do tego typu pieca. w instrukcji obslugi nie ma nic napisane na temat zmiany krzywej grzewczej. prosze o napisanie ile m3 gazu dobowo powinien zuzywac ten piec - 85m2, dwa poziomy, izolacja styropian 12cm, grzejniki stalowe. wg moich obliczen to zużycie gazu dobowe to 4,5-6 m3 - czy to dużo czy mało?. pozdrawiam

  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  Popraw post!
  mod.serwisant73

 • Moderator na urlopie...
  Krzywą zmienia serwisant. Jest to ustawienie w menu serwisowym.

  W przypadku podłączenia zewnętrznego czujnika temperatury sterownik automatycznie rozpoznaje jego obecność, co sygnalizowane jest wyświetleniem ikonki .
  Jeżeli numer KG [parametr 9] ustawiony jest na wartość różną od zera to zablokowana jest możliwość ustawienia temperatury c.o. za pomocą przycisków {+/- CO} . Sterownik przechodzi w tryb funkcji pogodowej i dobiera temperaturę wody grzewczej uzależniając ją od temperatury zewnętrznej, numeru KG [parametr 9] oraz przesunięcia KG [parametr 4] według wzoru poniżej:
  Temp. wody c.o. = przesunięcie KG + C1 x
  (20 – temperatura zewnętrzna) / 4
  gdzie:
  C1 = w zależności od numeru KG:
  • jeżeli KG = 1..7 wtedy C1 = KG
  • jeżeli KG = 8, wtedy C1 = 9
  • jeżeli KG = 9, wtedy C1 = 12
  • jeżeli KG = 10, wtedy C1 = 18
 • Poziom 2  
  witam
  osoby zainteresowane ustawianiem krzywej grzewczej w piecach ecocondens prosze na maila prosbe to przesle instrukcje serwisowa jest tam napisane jak zmienic nr krzywej grzewczej
  pozdrawiam
 • Poziom 8  
  Witam!
  Jeśli jest możliwość to proszę o podesłanie wspomnianej instrukcji serwisowej.
  (antjuan@wp.pl) dziękuję i pozdrawiam

  Moderowany przez mirrzo:

  Usunąłem powtarzające się wpisy.