Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai Elantra 2011 - aktywacja RDS w fabrycznym odbiorniku

Ananas 25 Nov 2012 21:12 4350 2
 • #1
  Ananas
  Level 11  
  Witam  Od ponad roku jeżdżę Hyundai'em Elantrą model 2011. Z samochodem nie mam żadnych problemów. Z uwagi na to, że samochód był projektowany na rynek amerykański, pomimo że egzemplarze sprzedawane w Europie posiada europejską homologację, to radio nie posiada RDS-u. Przy odtwarzaniu plików przez USB na wyświetlaczy pojawiają się wszystkie informacje dot. odtwarzanych plików, natomiast po przełączeniu na "Radio" wyświetlana jest tylko częstotliwość odbieranej stacji.

  Hyundai Elantra 2011 - aktywacja RDS w fabrycznym odbiorniku

  Serwis nie podejmuje tematu proponują wymianę fabrycznego radia na kombajn z odtwarzaczem DVD, tunerem tv, GPS-em, itp. Twierdzą, że nie mają dostępu do innego oprogramowania radia.
  Pobuszowałem po różnych zagranicznych forach motoryzacyjnych, lecz nie udało mi się tam znaleźć rozwiązania tego problemu, wszyscy stwierdzają, że trzeba zmienić oprogramowanie firmowego radia. Udało mi się wejść do menu firmowego, próbowałem zmieniać tam różne opcje, m. in. region, lecz nie przyniosło ta żadnego efektu.
  Czy ma ktoś jakieś doświadczenia e tej sprawie?
 • #2
  Mietek Wochniak
  Level 11  
  Niestety trzeba się z tym pogodzić, że RDS-u w tym radiu nie będzie. Jeśli bardzo chcesz mieć RDS - to niestety pozostaje opcja wymiany na stację multimedialną. Jutro spróbuje ci wrzucić linki do stron z takowymi.

  Dodano po 23 [minuty]:

  Pzrykładowe linki:


  http://www.xsonic.pl/stacja-multimedialna-naw...-2011r-usb-sd-odtwarzacz-dvd-mp3-p-11733.html
  http://audiocarshop.pl/product_info.php?products_id=325
  http://navidirect.pl/products-page/hyundai/hyundai-elantra/
  http://navidirect.pl/products-page/hyundai/hyundai-elantra/
  http://navidirect.pl/products-page/hyundai/hyundai-elantra-ver-3/
 • #3
  Ananas
  Level 11  
  Rzeczywiście okazało się, że jedynym rozwiązaniem była wymiana panelu audio. Udało mi się znaleźć po bardzo przyzwoitej cenie zestaw car-audio-video w jednej z krajowych firm. Jest w nim GPS, radio z RDS-em i audiotekstem, Bluetooth, odtwarzacz plików audio i video, menu w języku polskim i wiele innych "bajerów".

  Hyundai Elantra 2011 - aktywacja RDS w fabrycznym odbiorniku