Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

elpigaz - Konfiguracja centrali stella

kuku78 25 Nov 2012 22:18 3363 15
    kuku78
    Level 1  
    Witam,

Przymierzam się do podłączenia komutera pod centralę Elpigaz Stella. Chciałem zmienić tylko sposób uruchamiania gorącego silnika i mam w zwiazku z tym pytanie, czy po podlączeniu komputera pod centralę, aktualne ustawienia centrali zostaną automatycznie zaczytane do programu konfiguracyjnego (Injection System Elpigaz N v 6.0.2.306 IC)?

pzdr.
    crx16
    Level 10  
    Witam.
    Mam problem z gazem. Mianowicie jakiś miesiąc temu chciałem odpalić samochód, ale gaz się nie włączył, nawet nie zapaliła się centralka w środku ze zmianą b/g, więc wyjąłem sterownik odpiąłem od pinów i zaniosłem do domu nic nie rozbierając ani nic. Później podpiąłem i było juz OK. Tydzień temu (odkąd są mrozy) to samo mi się działo gdy odpiąłem z pinów na ok. 15 min zaczęło działać, lecz ostatnio nic nie działa nie włącza sie sterownik. Patrzyłem jest cały centralka w środku nie świeci się. Co może być powodem bądź może ktoś mnie doprowadzi do przyczyny problemu? Sterownik Stella Nord listwa IG1 reduktor Albert.
    ciechann
    Level 17  
    sprawdz wszystkie polaczenia elektryczne, kable, oraz wtyczke i gniazdo, wyglada na brak styku.
    crx16
    Level 10  
    Wszystko obejrzałem tak jak radziłeś, ale nic z tego. Dalej się nie świeci w środku centralka ani nic. Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
    1026
    Level 11  
    Nie chciałbym krakać ale te centrale dosyć często siadały więc poszukaj na forum schematu i sprawdź czy dochodzi do centrali masa, plus z akumulatora i plus po stacyjce, jeżeli tak to padł sterownik.
    ciechann
    Level 17  
    crx16 sprawdziłeś wszystko i co? Przejście na pinach jest? Napięcie dochodzi? Informacja "wszystko ok" jest zbyt lakoniczna.
    crx16
    Level 10  
    przejscie na pinach jest napiecie dochodzi. bylem u elektryka i powiedzial ze wszedzie jest prad lecz wjednym kabelku nie ma do tego pstryczka ale jak wyciagnal sterownik to nie widzial zeby cos bylo przepalone albo cos.
    ciechann
    Level 17  
    no to sprawdz czy wychodzi napiecie ze sterownika do przycisku i tyle jak nie wychodzi to sterownik do naprawy
    pro-surf
    Level 9  
    Witam ja mam troche inny problem po podłaczeniu to komputera gazu za pomocą programu elpigazN wskazuje mi błedne obroty silnika przy 700 obr na w programie pokazuje mi 1800 i przez to nie moge poprawnie zrobic autokalibracji. gdzie moze lezec przyczyna? miał ktos taki problem?
    ciechann
    Level 17  
    a moze bys napisal jakie masz auto ?? bo tak to chyba nie wymagasz ze ktos jest wrozbita maciejem
    manio123
    Level 34  
    Przyczyną takiego przekłamania obrotów są błędne informacje o ilości cylindrów i cewek. Pytanie o auto nie ma więc żadnego sensu w tym akurat przypadku. Cylindry łatwo policzyć , więc pewnie jest OK, ale zmień ilość cewek tak aby wskazywało prawidłowe obroty, przy okazji dowiesz się ile masz cewek zapłonowych :)
    crx16
    Level 10  
    No dobra, a wiecie może gdzie jest jakiś dobry serwis w Warszawie co by naprawił sterownik o którym pisałem wyżej?
    pro-surf
    Level 9  
    dzieki Panowie za pomoc jak ustawie to prawidłowo to napisze ile ma cewek i jak to wyszło:)
    manio123
    Level 34  
    crx16 wrote:
    No dobra, a wiecie może gdzie jest jakiś dobry serwis w Warszawie co by naprawił sterownik o którym pisałem wyżej?

W Warszawie nikt , ale w Siedlacach robi to ICS-ELECTRONICS, wygooguj sobie kontakt lub poszukaj ich oferty na allegro.