Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo Fh 2007 - Webasto, włącznik mruga i nic sie nie dzieje.

Martinez63 25 Nov 2012 22:18 40644 13
 • #1
  Martinez63
  Level 9  
  Z tego co wiem trzeba wyjac ostatni bezpiecznik "parking heater" czyli ogrzewanie postojowe bodajrze nr 95 lub 97 ale gdzie go znalesc jak na konsoli sa bezpieczniki do 76?
  Prosze o pomoc bo tu zamarzne:/
 • #2
  cielak1989
  Level 13  
  Bezpiecznik znajduje sie w krzynce z akumulatorami. Bardziej to wygląda na awarię ogrzewania przydało by sie więcej szczegółów.
 • #3
  Martinez63
  Level 9  
  2 tygodnie temu bylem w servisie, gosciu w kabinie podniósł plapke od bezpiecznikow w kabinie ktorys wyjał i zaczeło działać(wcześniej był ten sam problem, włączałem webasto i tylko lampka na przycisku mrugała)swiatełko świeciło i webasto pracowało. po czym wyłaczył wszystko webasto wykrecił i rozkrecił po czym całość wyczyścil. Wszystko do piatku działało przez cały weekend to była loteria czy się załączy czy nie a dziś już nie chce.
 • #4
  apollo229
  Level 21  
  Jaka ilość mrugnięć (tych wolnych)??
 • #5
  Martinez63
  Level 9  
  nie ma wolnych... bardzo szybko mruga 6,7 lub 8 razy nie jestem nawet policzyc... sekunda przerwy i na nowo mruga i sie nie załącza webasto:/
 • #6
  kryś184
  Level 14  
  Witam
  Co chodzi o bezpiecznik od ogrzewania to napisze na przykładzie volvo fh 2005r numer bezpiecznika podajże 97 znajduje się on w kabinie w górnej części deski rozdzielczej na środku pod tzw. klapą która jest przykręcona dwoma śrubkami wysuwasz w środkowej części deski od góry szufladke w niej znajdują się te dwie śrubki jeżeli są wkręcone później podrywasz ta klapę do góry i widzisz bezpieczniki topnikowe dzielą się na dwa rodzaje po względem gabarytowym większe i mniejsze bezpiecznik od ogrzewania zalicza się do tych większych w szkrzynce bezpieczników od strony włączników od ogrzewania ,oświetlenia wnętrza kabiny ogólnie od tej strony skrzynki bezp. W okolicy bezp. od ogrzewania powinien znajdować przekaźnik i obok niego trzy bezpieczniki wyglądają jakby były dokładane i właśnie z tych trzech środkowy jest od ogrzewania jak nie środkowy to któryś z tych trzech 15A
  Co do tych ciągłych mrugnięć wygląda na to że to jest błąd F00 blokada sterownika jego wykasowanie polega na tym że odcinasz napięcie do ogrzewania ale to do czasu jeżeli to jest webasto 2000st i wygląda na to że jest. Gdy odblokujesz ogrzewanie i włączysz ogrzewanie jak zadziała albo nie to podasz liczbę dłuższych mrugnieć bo to one generują kod usterki. Tylko najlepiej po pierwszym włączeniu po odłączeniu zasilania od ogrzewania obserwować włącznik i ogólnie prace webasta czy wogóle coś rusza z miejsca
  Powodzenia
  Pozdr
 • #7
  MAN Electronics
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Dokładnie bezpiecznik 15 A.... pozycja "97" Ogrzewanie postojowe rysunek pomoże.Volvo Fh 2007 - Webasto, włącznik mruga i nic sie nie dzieje.
 • #8
  cielak1989
  Level 13  
  FH z 2007 roku bezpiecznik 97 ma w skrzynce z akumulatorami
 • #9
  Martinez63
  Level 9  
  dziękuje wam za pomoc:) bezpiecznik 97 znajduje sie w kabinie tak jak pisał kryś. swietnie to opisałeś i zaczeło pracowac eleganclp. dziekuje ci kolego:)
 • #10
  MAN Electronics
  VIP Meritorious for electroda.pl
  cielak1989 wrote:
  FH z 2007 roku bezpiecznik 97 ma w skrzynce z akumulatorami
  Nie wiem skąd kolega ma taki opis ...bo ja mam opisy i tak jak pisałem i jak się potwierdziło dziś miałem nawet volvo z 2010 r i tak samo żadnego bezpiecznika w skrzynce akumulatorów od webasta nie widziałem...... chętnie się dowiem od Ciebie więcej informacji na ten temat Pozdrawiam.
 • #11
  cielak1989
  Level 13  
  Mam swoich 15 sztuk FH i od 2007 do 2011 roku i każdy ma bezpiecznik 97 w skrzynce akumulatorów. W sumie nawet w Schematach el mam że jest w skrzynce aku. :P
 • #12
  MAN Electronics
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Kolego gdybyś mógł podesłać schemat byłbym wdzięczny, ( serwis278(malpa)wp.pl ) bo naprawde w żadnym nie spotkałem takiego rozwiązania.
 • #13
  daro111
  Level 31  
  Witam.
  cielak1989 wrote:
  Mam swoich 15 sztuk FH i od 2007 do 2011 roku i każdy ma bezpiecznik 97 w skrzynce akumulatorów. W sumie nawet w Schematach el mam że jest w skrzynce aku.

  serwisantscani1 wrote:
  Kolego gdybyś mógł podesłać schemat byłbym wdzięczny

  Również prosiłbym o schemacik tego modelu, bo te co posiadam nie mają takowego rozwiązania (daro111"małpa"poczta.onet.pl).
  Z góry dziękuję :).
 • #14
  rafivolvo
  Level 1  
  JA TEZ ŁADNIE PROSZE O SCHEMAT NA ADRES cerium"małpa"o2.pl