Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Samsung RC 730 i dysk Samsung SSD 840 Series - nie startuje system.

boreq00 25 Lis 2012 23:01 2160 5
  • #1 25 Lis 2012 23:01
    boreq00
    Poziom 9  

Witam.

Problem jak w temacie.
    Posiadam Lapka Samsung RC 730 i ostatnio po tym jak padł mi OCZ Perol wymieniłem go na Samsunga 840 Series.

Z OCZ do momentu w którym po prostu nie padł nie było problemów (wytrzymał całe 4 miesiące).

I teraz co się dzieje :)

Samsunga nie formatowałem, użyłem Nortona Ghost i z HDD (Seagate Momentus), którego używałem w zastępstwie przez kilka dni jako dysk systemowy zrobiłem klona W7.
    Zarówno partycje systemową, tą 100 MB, jak i główną partycje C.

Po podpięciu SSD system nie ładuje się automatycznie, tylko wyskakuje ekran, na którym muszę wybrać pomiędzy W7, a opcją zbiorczą Vista/W serwer 2008/W7.
    Dopiero po wybraniu opcji nr 2 odpala się normalnie system.

Za pierwszym razem była jeszcze opcja wyboru, czy odpalić W7 normalnie, czy uruchomić tryb awaryjny. Wybrałem normalnie i zastartował bez problemu.

Dodam że mam aktualny FW i odpalone AHCI. Obecnie do lapka mam podpięty tylko dysk SSD i w tej chwili z niego korzystam :).

Ma ktoś może pojęcie co mogę zrobić, by system odpalił automatycznie ??? Wydaje mi się jeszcze, że może to być wina klonowania partycji.
    Pewny jednak nie jestem, bo robiłem to pierwszy raz, więc nie mam doświadczenia w tej kwestii. Na OCZ normalnie instalowałem system od zera.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

0 5
  • #2 25 Lis 2012 23:22
    yang32
    Poziom 36  

Najprościej to ustaw ten system jako domyślny i ustaw czas wyboru systemu na 0. To spowoduje że domyślny system bez czekania zacznie się od razu uruchamiać.

0
  • #3 25 Lis 2012 23:29
    boreq00
    Poziom 9  

yang32 napisał:
    Najprościej to ustaw ten system jako domyślny i ustaw czas wyboru systemu na 0. To spowoduje że domyślny system bez czekania zacznie się od razu uruchamiać.

Pewnie wyjde na noob'a, ale mógłbyś mi jeszcze powiedzieć gdzie/w jaki sposób można to zrobić ???

Bo ten ekran wyboru systemu nie ma takiej opcji, a nigdy tego nie ustawiałem :P

Pozdrawiam i dzięki.
    8-)

0
  • Pomocny post
    #5 25 Lis 2012 23:37
    krzychupar
    Poziom 39  

Start -Uruchom wpisujesz msconfig OK. Następnie Rozruch i po prawej stronie okna w limit czasu wpisujesz 0.

0
  • #6 25 Lis 2012 23:54
    boreq00
    Poziom 9  

Panowie dziękuje bardzo.

Jest to naprawdę najprostszy sposób, ale działa i mam nadzieje, że nie doprowadzi do jakiś większych problemów.
    Do następnego formatowania będzie musiało wystarczyć.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje.

Topic zamykam, problem rozwiązany.

0