Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie, solidne, domowe urządzenie wielofunkcyjne

kaju666 26 Lis 2012 07:48 2148 9
  • #1 26 Lis 2012 07:48
    kaju666
    Poziom 15  

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem laserowego używanego urządzenia wielofunkcyjnego drukującego także w kolorze.
    Obecnie posiadam atramentowego Epsona c64. Jest do konstrukcją z której korzystam od 2005r. i nie ukrywam, że jest to drukarka w wielu przypadkach mnie irytująca.
    Chciałbym aby takowe urządzenie miało opcje drukowania dwustronnie ze względu, że jest to dla mnie dość ważne oraz abym załadował komplet tonerów i miał spokój na rok lub więcej drukując niewiele (czego o epsonie nie mogę powiedzieć). Interesuje mnie niezawodność oraz to aby nie występował takowy problem jak w atramentowym epsonie czyli brudna głowica i czyszczenie jej softwarowo gdzie ucieka pół tuszu. Z czego wychodzi to, że kupując komplet tuszy 4x 11 zł drukuje w porywach 50 stron.

Nie mam pojęcia czy rozwiązanie kupna używanego urządzenia wielofunkcyjnego do domowych zastosowań to dobre rozwiązanie. Mój budżet to około 200-300 zł.

Pozdrawiam.

0 9
  • #2 26 Lis 2012 08:06
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Np. KYOCERA FS-C1020MFP ale tu cena 500zł i do tego spore urządzenie. Kolejne to HP Color LaserJet CM2320fxi MFP ( z usterką), ale pewnie cena będzie podobna lub większa.

W kwocie 200-300zł ciężko kupić laserowowe, kolorowe urządzenie wielofunkcyjne.

0
  • #3 26 Lis 2012 08:13
    LightOfWinter
    Poziom 29  

Witam

Sugerował bym rozważyć rezygnacje z wydruków kolorowych na rzecz czarno - białych. W wiekszości przypadków są wystarczające. Zwykła drukarka laserowa czarno-biała jest dużo tańsza i ma duży toner.
    Ja w swojej drukarce HP wymieniam go raz na 5 lat. Zaznaczam że drukuje "od czasu do czasu".

0
  • #4 26 Lis 2012 08:22
    kaju666
    Poziom 15  

Długo zastanawiałem się nad kupnem drukarki czarno-białej, jednakże po rozważeniu za i przeciw niestety potrzebuje w paru przypadkach wydruku kolorowego (chociażby wydruki wykresów czy jakiegoś zdjęcia dla seniora. Chciałbym także aby drukarka nie była jakimś wielkim kombajnem.

Chciałbym dowiedzieć się czy używane urządzenie to nie jest strzał w stopę i czy nie będę miał problemu z jego użytkowaniem. Nie wiadomo przecież gdzie i jak pracowało takowe. Co rozumieć przez CM2320fxi z usterką?

0
  • #5 26 Lis 2012 09:29
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

kaju666 napisał:
    Co rozumieć przez CM2320fxi z usterką?

Sprzedawca pisze:
    Cytat:
    wada przedstawiona na zdjeciach - brudzi i gnie papier po lewej stronie wydruku.

0
  • #6 26 Lis 2012 09:33
    kaju666
    Poziom 15  

Niestety nie wiedziałbym zapewne jak ją doprowadzić do normalnego użytku, samo urządzenie wygląda dość solidne i chyba za duże jak na moje biurko.

0
  • #7 26 Lis 2012 13:06
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Nawet monochromatyczne urządzenia są spore (przynajmniej 40*40*30cm i waga około 15 kg), kolorowe i lepsze będą większe i cięższe. Sama drukarka laserowa kolorowa z tonerami na 6000-8000 stron jest spora.
    Przy zakupie trzeba patrzeć na ceną materiałów eksploatacyjnych, a do kolorowych laserówek w większości są drogie (porównywalne z nowym urządzeniem). Do większości drukarek laserowych mono da się dosypać proszek lub kupić tani toner zamiennik a nawet oryginał.

0
  • #8 26 Lis 2012 22:18
    miroslawkras
    Poziom 1  

kaju666 napisał:
    Witam,

Zastanawiam się nad kupnem laserowego używanego urządzenia wielofunkcyjnego drukującego także w kolorze.
    Obecnie posiadam atramentowego Epsona c64. Jest do konstrukcją z której korzystam od 2005r. i nie ukrywam, że jest to drukarka w wielu przypadkach mnie irytująca.
    Chciałbym aby takowe urządzenie miało opcje drukowania dwustronnie ze względu, że jest to dla mnie dość ważne oraz abym załadował komplet tonerów i miał spokój na rok lub więcej drukując niewiele (czego o epsonie nie mogę powiedzieć). Interesuje mnie niezawodność oraz to aby nie występował takowy problem jak w atramentowym epsonie czyli brudna głowica i czyszczenie jej softwarowo gdzie ucieka pół tuszu. Z czego wychodzi to, że kupując komplet tuszy 4x 11 zł drukuje w porywach 50 stron.

Nie mam pojęcia czy rozwiązanie kupna używanego urządzenia wielofunkcyjnego do domowych zastosowań to dobre rozwiązanie. Mój budżet to około 200-300 zł.

Pozdrawiam.

Witam, no za 200-300 to tak nie bardzo dobra będzie ta laserówka kolorowa. Racja, lepiej już lub Laserówkę czarno-białą kupić , lub atramentową. Polecam takie: podaje następne warianty -Brother DCP-J315W za 350 zł lub tańsza Brother DCP-J315W za 317 zł ( na http://www.inksystem.pl/all-in-one-ciss/brother/dcp-j125.html ) . Lub jeszcze tańsza, ale tak samo dobra Brother DCP-J140W za 285zł. - mała, niezawodna i niedrogia w eksploatacji, też posiada wifi. Pozdrawiam

0
  • #9 27 Lis 2012 07:17
    kaju666
    Poziom 15  

Nie chce drukarki atramentowej. Nie jestem zadowolony ze swojego atramentowego epsona. Już nigdy nie kupię atramentowego urządzenia.

Będę szukał okazji albo dołożę 400 zł i może coś znajdę.

0
  • #10 27 Lis 2012 08:27
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Taka Link nowa za 400zł z wyprzedaży. Oczywiście nie kolor, a mono. Tonery 330zł (zamiennik na 5.5k) lub 480zł oryginał na 3k stron. Nie wiem czy w tym modelu da się dosypać proszku. Tonery początkowe są góra na 1000 str.

(id ogłoszenia: 26847073)

0