Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pyronix Matrix - Kodowanie drugiego użytkownika

vipseba 26 Nov 2012 09:40 5670 5
 • #1
  vipseba
  Level 10  
  Witam,
  Posiadam w firmie instalację alarmową z klawiaturą ikonową Pyronix MX-ICON. W tym momencie jest tylko 1 kod do uzbrajania i rozbrajania. Chciałbym aby każda osoba, która rozbraja lub uzbraja alarm miała swój kod. Czy mogę takie zmiany wprowadzić sam, jeśli tak to jak to zrobić? Próbowałem dowiedzieć się czegoś z instrukcji ale nie jest ona napisana językiem dla laików a nie chcę zmieniać metodą prób i błędów bo coś namieszam. Proszę o pomoc
 • #2
  humek
  Level 32  
  Akurat pyronixa nie znam ale większość central działa podobnie. Jeśli masz (znasz) hasło mastera to musisz za pomocą jego utworzyć nowego użytkownika dać mu oprócz hasła i uprawnienia co może a czego nie .Zależnie od typu centralki użytkowników możesz stworzyć od kilku do kilkuset.Jeśli masz instrukcje to warto byś poćwiczył sam gdyż przy zmianie personalnej nie będziesz musiał wołać instalatora by Ci to pozmieniał. Rozumiem ze utworzenie haseł pracowników ma na celu kontrole ich wejść i wyjść -zwłaszcza tego co otwiera i zamyka obiekt by ewentualnie upomnieć gdy ktoś zapomni uzbroić a wyjdzie jako ostatni. Wszystko to będzie się z nazwa użytkownika zapisywało w pamięci centrali z datą i godziną (je też trzeba uaktualniać.
 • Helpful post
  #3
  howaitofurasshu
  Level 12  
  Jeśli masz główny kod, czytaj znajdujący się pod nr "01" to robisz to tak.

  Ustalmy że te dwie strzałki po prawej nazwiemy Enter.

  1. Enter, Główny Kod ( Wejście do menu)
  2. Enter, 24 ( Zmiana Kodów)
  3. _ _ -> "nr. kodu" ( Maksymalna ilość to 32 )
  4. Nowy Kod, Enter
  5. Nowy Kod, Enter
  6. Enter, 0 (Wyjście z menu)

  Prościej sie nie da :)
 • #4
  Goshky
  Level 20  
  Matrix to system powszechnie montowany przez Solid, na ich stronie znajdziesz skrócone instrukcje dla klientów pisane przez kogoś z firmy, zawierają najważniejsze funkcje opisane w prosty sposób. Z tym sprawdzaniem zdarzeń na ikonówce to raczej niewykonalne, klawiatura ta jest odpowiednikiem klawiatur LED w innych systemach, niczego się z niej nie dowiesz.
  Instalator w trybie serwisowym może podłączyć komputer i odczytać ostatnie 300 zdarzeń, użytkownik potrzebuje klawiatury LCD żeby coś odczytać.
 • #5
  Gutek1512
  Level 20  
  Zdarzenia jak najbardziej odczytasz, musisz tylko przy każdym podpierać się instrukcją co oznacza każdy ze znaczków.
 • #6
  vipseba
  Level 10  
  Dzięki wszystkim za pomoc, udało się :)