Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ikea Whirlpool DWH B00 - Niekończący się program bez błędów

m3rkury 26 Lis 2012 10:06 5931 4
  • #1 26 Lis 2012 10:06
    m3rkury
    Poziom 6  

Witam serdecznie,
    mam 4-letnią zmywarkę Whirlpoola zrobioną dla IKEI (DWH B00).
    Od wczoraj mam z nią spory kłopot. Tradycyjnie na noc „puściłem” zmywarkę i byłem dosyć mocno zdziwiony, gdy rano, po 8 godzinach zmywarka jeszcze nie skończyła...

Spróbowałem ją wyłączyć i włączyć program 1 (szybkie mycie, 40 stopni). Niestety ten sam efekt - zmywarka nie skończyła pracy po godzinie (mimo, że to program 30-minutowy).

Odpaliłem program testowy według tego przepisu:
    - ustawiam na program1 (40C)
    - wyłączam, trzymam START i włączam
    - po 5 sek trzymania START dioda miga, puszczam i wciskam ponownie

Też po kilkudziesięciu minutach nie przestał. W związku z tym, że zmywarka zmywa bez końca nie pojawiają się żadne błędy sygnalizowane dźwiękiem.

Zauważyłem dwie nieprawidłowości:
    1. W momencie, gdy zmywarka otwiera pojemnik na tabletkę pojawia się kilkanaście dodatkowych stuków (tak, jakby chciała ponownie otworzyć ten pojemnik). Sprawdziłem i już chyba po pierwszym stuknięciu pojemnik z tabletką normalnie się otwiera, a zmywarka dalej stuka.
    2. Nie wiem, jak dobrze opisać, ale podczas zmywania ze zmywarki normalnie wydobywa się rytmiczny szum. Teraz, kiedy pojawił się ten problem ten szum jest jakby krótszy i ma większą częstotliwość.

Bardzo proszę o pomoc w diagnozie - co to może być? Czy naprawa będzie skomplikowana i droga, a może wystarczy jakoś „zresetować” ten sprzęt?

Pozdrawiam

1 4
  • #2 27 Lis 2012 00:27
    movzx
    Poziom 39  

Prawdopodobnie do naprawy moduł sterujący.

1
  • #3 27 Lis 2012 11:00
    m3rkury
    Poziom 6  

Witam ponownie,
    sprawa się rozwiązała sama. Wystarczyło porządnie oczyścić filtry (zwłaszcza ten metalowy płaski w dnie zmywarki).
    Nie wiem tylko, dlaczego po prostu zmywarka nie sygnalizowała problemu z odpływem. W każdym razie teraz działa ok. Cieszę się, bo obawiałem się właśnie wymiany modułu sterującego, o którym pisał movzx.

0
  • #4 27 Lis 2012 21:15
    movzx
    Poziom 39  

m3rkury napisał:
    Nie wiem tylko, dlaczego po prostu zmywarka nie sygnalizowała problemu z odpływem.
    Bo to nie problem z odpływem. Ale - pożywiosz uwidisz :)

0
  • #5 25 Lut 2017 19:32
    wnoto
    Poziom 32  

Chyba mam identyczną zmywarkę i od jakiegoś czasu mam stuki podczas mycia. Jakby dzwiczki od tabletki się otwierały ponownie. Podczas mycia występuje to ze 2-3 razy za każdym razem ze 20-40 stuknięć. Zmywarka dalej pracuje ... już ma 10 lat prawie. Co się kończy i na jaki wydatek się przygotować, a może rozglądać się już za nową zmywarką?

0