Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofony,mikser,wzmacniacz - Jak to wszystko poprawnie podłączyć?

notekk 26 Lis 2012 14:37 3117 3
  • #1 26 Lis 2012 14:37
    notekk
    Poziom 2  

Witam, mam mały problem w pozbieraniu do kupy sprzętu i podłączeniu tak żeby wszystko ładnie działało. Mianowicie chciałbym podłączyć moje 2 gramofony (+ mikser) do komputera (tak abym mógł korzystać z płyt winylowych z kodem czasowym) i odtwarzać przy tym dźwięk z gramofonów przez kolumny. Widziałem już podobne tematy, ale żaden nie rozwiał moich wątpliwości więc postanowiłem sam zapytać.

Najkorzystniej dla mnie byłoby podłączenie gramofonów do miksera, mikser do przedwzmacniacza i przedwzmacniacz do laptopa (przez USB), a przez mini-jacka wzmacniacz z kolumnami.
    Czy coś takiego ma prawo działać? Czy jednak konieczne będzie podłączenie obu gramofonów do osobnych przedwzmacniaczy i te dopiero do komputera?

Sprzęt:
    2x Stanton str8-60
    Mikser Numark DM 1050Link
    Przedwzmacniacz Alesis phonolink
    Wzmacniacz Kenwood KA-601

0 3
  • #2 26 Lis 2012 15:52
    irekr
    Moderator

A co ma wzmacniać ten przedwzmacniacz? Tym bardziej że na zdjęciu jest przetwornik A/D USB.

Ja to widzę tak:
    - Stantony do wejść CH1 i CH2, przełączniki ustawić na PHONO.
    - wejście zapisu karty dźwiękowej podłączamy do gniazdek RECORD
    - wzmacniacz dołączamy do gniazdek MASTER.

Wyjście RECORD to wyjście zapisowe, wielkość sygnału nie zależy od ustawienia suwaka suma/master. Poziomy zapisu powinny wystarczyć do wysterowania tak karty USB (np Alesis) jak i typowej PCI w kompie.
    Alesisem będziesz robił zapis przy dołączeniu do RECORD z przełącznikiem ustawionym na LINE.

0
  • #3 26 Lis 2012 16:09
    notekk
    Poziom 2  

Alesis z założenia miał być po to żeby można było podłączyć stantony do kompa i mieć cyfrowy dźwięk, dzięki czemu płyty z kodem czasowym by działały, ale właśnie nie wiedziałem czy wystarczy podłączyć sam mikser do wzmacniacza tak żeby można było odtwarzać kawałki z komputera na obu płytkach.

*Czyli zwykła zintegrowana karta dźwiękowa w laptopie wystarczy?

-1
  • #4 26 Lis 2012 17:53
    irekr
    Moderator

Powinna, pozostaje kwestia jakości samej karty i programu do nagrywania...
    W laptopach najczęściej nie ma wejścia liniowego - jest tylko mikrofonowe, dlatego możesz albo użyć tego Alesisa jako karty do nagrań, albo inna zewnętrzną.
    Możesz teoretycznie podłączyć Stantona (jednego) do jednej karty i nagrywać płytę, ale wówczas mogą być problemy z odsłucham, chyba ze będziesz wykorzystywał przejście sygnału audio przez komputer.
    Jeżeli chcesz robić miksy to raczej wskazany jest mikser.
    Generalnie radziłbym jednak przepuszczać sygnał przez mikser, gdyż wzmacniacze korekcyjne w mikserze są lepszej jakości niż wzmacniaczyk/karta w Alesisie.
    Jeżeli masz do wybory zewnętrzna karte USB n.p. SoundBlastera, to zawsze będzie to lepszej jakości niż ten Alesis.

1