Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprawdzenie schematu przekaźnika prądu zmiennego.

26 Lis 2012 15:12 1761 3
  • Poziom 8  
    Witam.

Projektuje układ kilku przekaźników (na schemacie przedstawiłem tylko 3 ale wraz z rozszerzeniem chcę robić analogicznie do tego) sterowanych pilotem.

Robiąc to kierowałem się tym:

Schemat:

I tak jeszcze w gwoli wyjaśnienia:
    IRDA - jakiś odbiornik podczerwieni.
    Rezystory 1K O (tu nie mam pewności czy na pewno będzie odpowiedni?)
    Tranzystory BC547.
    Diody prostownicze 1N4007.
    I jakiś przekaźnik z cewką 5V z napięciem przekazywanym 230V.

Po prawej stronie najwyższe złącze jest to podłączenie napięcia 230V.
    Poniższe 3 są to gniazda do których będzie przekazywane napięcie.

Proszę o konkretne odpowiedzi i krytykę ponieważ projektuję pierwszy raz tego typu układ i chcę mieć pewność czy wszystko jest ok ponieważ prąd sieciowy to już nie przelewki.

Pozdrawiam,
    eL.
  • Poziom 24  
    Narysuj schemat poprawnie, tzn zgodnie ze sztuka rysowania schematów i oznaczeń elementów a może wtedy ktoś się wypowie na temat twojego projektu.

Jak mamy ocenić poprawność połączeń gdy nie wiadomo nawet jak spolaryzowane są diody czy jak podłączone są tranzystory.
  • Poziom 43  
    Jak zobaczyłem układ na napięcie 230V na płytce stykowej to aż mnie zatkało, jeszcze lampka nocna, autorowi życzę miłych snów, choć z takim układem przy łóżku, to raczej wiecznego odpoczynku.
    Nie rozumiem tylko dlaczego ten poradnik dla samobójców nazwał majsterkowo.pl?

IRDA jako nazwa odbiornika podczerwieni jest równie bez sensu jakby na pilota od alarmu samochodowego mówić WiFi.
  • Poziom 8  
    Jeśli chodzi o płytkę stykową to dla mnie osobiście logicznym jest że czegoś takiego nawet nie próbowałbym pod to podłączyć a sam rysunek jest jedynie schematem.

Co do mojego rysunku to faktycznie macie racje - zbyt dużo w nim niewiadomych. Rozrysuję wszystko jak należy i wznowię temat.
    Tymczasem zamykam i przepraszam za problemy.