Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System automatycznego odczytu liczników energii elektrycznej AMR

26 Lis 2012 18:07 4020 9
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,

Piszę pracę magisterską o temacie: Analiza systemu zdalnego odczytu liczników (AMR) w warunkach krajowych. Jednym z celów pracy jest przedstawienie przykładowego wdrożenia takiego systemu. I tutaj właśnie pojawia się problem. Nie bardzo wiem do kogo (firma/instytucja) miałbym się zgłosić z zapytaniem o możliwość udostępnienia jakichś materiałów lub możliwość opisania takiego systemu na danym terenie lub w danej firmie. Czy ktoś w forumowiczów zna przykłady wdrożenia takiego systemu i mógłby podzielić się namiarami? Interesuje mnie głównie teren małopolski ale będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Jeżeli nie byłby to problem to prosiłbym również o wskazanie literatury pomocnej mi przy pisaniu owej pracy. Sam znalazłem sporo artykułów ale z publikacjami stricte naukowymi mam problem.

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

P.S.
    Jeżeli temat założyłem w nieodpowiednim dziale, proszę moderatora o przeniesienie tematu to właściwego.
  • Poziom 16  
    Witam, może podpowiem, że na hasła, które opisujesz natrafiłem przypadkiem podczas poszukiwań rozwiązań dla sieci domowej, tzw "internet w gniazdku".
    Ponoć możliwości są duże, lecz łączność ograniczają transformatory.
    Ale temat jest ciekawy.

poniżej link do operatora Energa - oferują nowoczesne liczniki..
    ENERGA- licznik do zdalnego odczytu energii elektrycznej
  • Poziom 23  
    Z tego co wiem to Apator z Torunia ma system zdalnego odczytu tylko nie pamiętam jak się nazywał, wejdz na stronę do nich tam jest więcej info.
  • Poziom 12  
    Z jakiego regionu jesteś ?
  • Poziom 2  
    Z Krakowa. Przepraszam, że odpowiadam po tak długim czasie ale moja praca nad magisterką wcześniej utknęła i dopiero teraz nabiera rozpędu.
  • Poziom 1  
  • Poziom 24  
    W warunkach krajowych... chodzi o system obejmujęcy cały kraj (takiego nie ma), czy o system lokalny (np. zakładu energetycznego), czy o system AMR w przedsiębiorstwie/biurowcu/galerii handlowej? Jeśli chodzi o te trzecie rozwiązania, to w Krakowie masz firmę ANT, która bawi się w takie rzeczy. Młodzi i otwarci ludzie, mam nadzieję, że Ci pomogą.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za informacje, na pewno skorzystam. Jeżeli chodzi o te "warunki krajowe" to sprawa ma się tak aby skupiać się na systemach zainstalowanych stricte w Polsce (mogą być zarówno duże jak i stosunkowo małe) a nie na systemach które działają już za granicą (np. Włoski system firmy ENEL obejmujący ok. 30 mln liczników). Promotor zwracał uwagę aby praca jak najbardziej skupiała się na polskich możliwościach dotyczących przepisów, opłacalności itd.

Czy miałby ktoś możliwość wskazania miejsca gdzie mozna znaleźć informacje teoretyczne dotyczące archotektury samego systemu (stacje klienckie, hurtownie danych, serwery akwizycji itd.)? Szukam w książkach dotyczących budowy sieci komputerowych ale nie ma tam tego za wiele...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Energa Operator wprowadziła testowo w tamtym roku na terenie miasta Kalisz