Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejsciowka do przyczepy amerykańska/europejska

Arnold_94 26 Lis 2012 19:30 2595 5
  • #1 26 Lis 2012 19:30
    Arnold_94
    Poziom 2  

Witam próbowałem jakoś ogarnąć przejściówkę do przyczepy samochodowej amerykańską/europejską ale nic nie wymyśliłem.
    Zakupiłem więc kit eco power ssp2 podłączyłem tak jak na obudowie wskazuje schemat i nie działa.
    Proszę o pomoc bo potrzebuje jak najszybciej ponieważ musze jechać z przyczepą jakieś 200 km a bez świateł to lipa.
    Pozdrawiam Arnold

• #2 27 Lis 2012 00:16
    Zico63
    Poziom 37  

http://www.pickupklub.pl/printview.php?t=1229&start=0&sid=0e9cdfcc0e9e84f4c48da2624ad9d01d
    Z uwagi na "dziki" dla Europejczyka system tylnych kierunkowskazów, dla prawidłowego działania przyczepki kontynentalnej potrzebny by był jakiś moduł o sterowaniu już z przełącznika na kierownicy. Nie wiem czy u Kolegi też tak pracują, że przy naciśnięciu STOP-u i włączeniu kierukowskazu, lampa danej strony po prostu cyklicznie gaśnie.
    Moduł, który Kolega kupił służy TYLKO do odciążenia instalacji ale "normalnego" samochodu. On nie zrozumie systemu, gdzie jeden z przewodów jest jednocześnie światłem STOP a zaraz potem lub równocześnie kierunkowskazem.
    Chyba, że z przyczepki robić na chwilę "amerykańca" i bez żadnych modułów podłączyć po prostu kierunkowskaz lewy oraz lewy STOP przyczepy pod lewą lampę STOP/kierunek auta, to samo zrobić z lampą prawą. A przewód STOP przyczepy odpiąć.
    Czy jednak warto na jeden wyjazd? Poszukaj Kolego innego holownika.

• #3 27 Lis 2012 15:18
    Arnold_94
    Poziom 2  

Dzięki wielkie. Inny holownik nie wchodzi w grę bo nie mam drugiego auta które uciągnie mega wielką przczepę z łodzią na wyposażeniu. Jedynie lincoln sie nadaje a on ma własnie ten głupi system ze swiatłami kierunku jazdy i stop ;/

Pozatym w tym linku, który podałeś jako przykład pokazany jest własnie taki moduł sterowania swiateł. Jesteś pewien, że nic się nie da z niego zrobić?

• #4 27 Lis 2012 15:22
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Niestety, musisz z autem do elektronika pojechać. Po pierwsze przerobi właściwie gniazdo, po drugie będziesz miał w aucie prawidłowo zrobione światła.

• #5 27 Lis 2012 15:40
    Arnold_94
    Poziom 2  

A samemu nie da się z tym nic zrobić? jakieś przekażniki itp?

• #6 27 Lis 2012 15:47
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Już samo Twoje pytanie świadczy o tym, że nie masz pojęcia. Więc jak chcesz sam zrobić? Nie rozumiem....

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME