Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

electrolux ewc1350 - Moduł sterowania

rokwe 26 Lis 2012 19:58 2883 8
  • #1 26 Lis 2012 19:58
    rokwe
    Poziom 7  

Witam,
    mam następujący problem pralka się uruchamia lecz nie pobiera wody , tak jakby zawory się nie otwierały. Proszek nie zostaje wypłukany, pralka nie wiruje przy próbie uruchomienia programu wirowania uruchamia się pompa odpompowująca wodę lecz nie uruchamia się silnik. Poniżej zamieszczam zdjęcia modułu który wyciągnąłem z pralki i wygląda na lekko przypalony, proszę o pomoc w diagnozie, mianowicie czym to jest spowodowane i która część z elementów modułu została uszkodzona.
    electrolux ewc1350 - Moduł sterowania electrolux ewc1350 - Moduł sterowania electrolux ewc1350 - Moduł sterowania electrolux ewc1350 - Moduł sterowania electrolux ewc1350 - Moduł sterowania
    Pozdrawiam.

0 8
  • #2 26 Lis 2012 22:14
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zimny lut na diodzie D5.

0
  • #3 27 Lis 2012 00:03
    peter falk
    Specjalista AGD

cezet napisał:
    Zimny lut na diodzie D5

Jest to wysoce możliwe :!:
    :arrow: rokwe daj jeszcze parę takich fajnych fotek :spoko: - zwłaszcza cały moduł po obu stronach. Jeśli fotki przykleisz: setkę pkt ode mnie masz pewną.

0
  • #4 27 Lis 2012 09:35
    rokwe
    Poziom 7  

Nasuwa się pytanie, czym to jest spowodowane?? i co z tym zrobić? Niestety nie jestem elektronikiem, tylko bardziej majsterkowiczem. Proszę o pomoc.
    peter falk, Opisz dokładnie jakiego typu potrzebne Ci są zdjęcia czy potrzeba Ci jakieś zbliżenia na jakieś elementy.
    PS. Jestem nowy na tym forum, do czego są te punkty??:D

0
  • #5 27 Lis 2012 16:24
    peter falk
    Specjalista AGD

Ta D5 wygląda tak jakby ją lekko "odspawało" od pół lutowniczych. Jeśli jest tak, to warto ją jakimś miernikiem z testem diody sprawdzić. Sprawdzić też miernikiem, czy jest dalej przylutowana, jakieś resztki lutowia mogą wszak być pod diodą, czy to tylko tak wygląda - ze zdjęcia ciężko to odczytać :( . Sama D5 jest w aplikacji TNY - możliwe, że już sam TNY "dogorywa" . abo jakiś kondensator elektrolityczny w jego układzie .

rokwe napisał:
    peter falk, Opisz dokładnie jakiego typu potrzebne Ci są zdjęcia

Zrób, proszę, po dwa zdjęcia od strony druku i po dwa od strony elementów , rzut z góry, na każdym zdjęciu połowa płytki.

0
  • #6 27 Lis 2012 17:17
    rokwe
    Poziom 7  

A tak trochę bardziej łopatologicznie, ?? I co oznacza ten nagar czarny od strony elementów bo wygląda to jakby coś się spaliło. Najwięcej było na tym elemencie z nawiniętym drutem.

Dodano po 21 [minuty]:

Witam,
    Tak jak prosiłeś przesyłam więcej zdjęć
    electrolux ewc1350 - Moduł sterowania electrolux ewc1350 - Moduł sterowania electrolux ewc1350 - Moduł sterowania electrolux ewc1350 - Moduł sterowania electrolux ewc1350 - Moduł sterowania electrolux ewc1350 - Moduł sterowania electrolux ewc1350 - Moduł sterowania
    Pozdrawiam.

1
  • #7 27 Lis 2012 23:00
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

rokwe napisał:
    pralka nie wiruje przy próbie uruchomienia programu wirowania uruchamia się pompa odpompowująca wodę lecz nie uruchamia się silnik.

A szczotki silnika sprawdzałeś ? Może wina nie leży po stronie modułu . No i nie zapomnij o poprawieniu lutów na diodzie D5 ( podziwiam wprawne oko kolegi cezeta) .

0
  • #8 28 Lis 2012 10:02
    rokwe
    Poziom 7  

Na D5 lut jest cały, na zdjęciu pada tak cień po prostu. Tylko zastanawia mnie to osmolenie, aczkolwiek wszystkie elementy w tamtym rejonie wyglądają na nienaruszone.

0
  • #9 28 Lis 2012 18:02
    rokwe
    Poziom 7  

Po szeregu prac, pralka uruchomiła się. Silnik wyciągnięty , szczotek jest jeszcze dużo, ale dla pewności wyciągnięte sprawdzone. Grzałka strasznie zapaćkana, oczyszczona, hydrostat sprawdzony, podejrzewam że mógł się zawiesić ponieważ pompka odprowadzająca pracowała cały czas, a pralka nie nabierała wody.
    tak więc temat do zamknięcia.
    Pozdrawiam.
    PS.
    peter falk napisal:

Cytat:
    Jeśli fotki przykleisz: setkę pkt ode mnie masz pewną.

Bardzo chętnie przyjmę punkty :D

0