Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera internetowa jak podłączyć bezprzewodowo

26 Lis 2012 20:56 1428 9
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z podłączeniem mojej kamery.
    Chodzi o te że kamera podłączona poprzez kabelek do rutera śmiga ładnie. Natomiast nie mogę rozkminić jak ją podłaczyc bezprzewodowo.
    Kamera o taka: Link

Podłączenie komputera z Internetem mam w taki sposób
    Internet z Neostrady-Router(pentagram 6331-4a)-komputer stacjonarny :)]Link[/url]
  • Moderator - Sieci, Internet
    Prawdopodobnie ustawić w kamerze nazwę sieci bezprzewodowej, do której ma się kamera łączyć oraz skonfigurować wymagane zabezpieczenia. Pokaż odpowiadające za to ekrany z routera i kamery.
  • Poziom 9  
    nie wiem tylko czy to to

KLIK KLIK

jeszcze w ustawieniach kamery mam takie cos ale nie wiem ktore wybrac :P

Link
    W routerze jeśli dobrze widzę nie masz na WLAN ustawionych żadnych zabezpieczeń, możesz się na nim spodziewać gości...
    Co do kamery - właściwe ustawienia będą w "Wireless LAN settings", to co pokazałeś to ustawienia synchronizacji czasu, wybierz strefę, gdzie występuje Warszawa, czyli GMT+1.
  • Poziom 9  
    to i własnie jak to tu ustawić, bo nie mam zielonego pojęcia :/

Link
    Po pierwsze, "Network Type" -> "Infrastructure". Co do "Encryption" i "Authentication" -nie masz żadnych zabezpieczeń ustawionych na routerze - więc odpowiednio "None" i "Open System". Nie wiem, jak kamerka sobie poradzi ze spacjami w nazwie sieci (chociaż przeciwwskazań do jej używania nie ma), wiec po przestawieniu "Network Type' naciśnij "Scan".
  • Poziom 9  
    no i nie idzie się połączyć. W ustawieniach rutera mam tak ustawione, nie wiem czy prawidłowo

Link]
    daruj sobie na razie filtrowanie, zabezpieczenia, najpierw nawiąż w ogóle połączenie, jak pójdzie, to będziesz je "zabezpieczał". Nawiasem mówiąc, niepotrzebnie wpisujesz MAC do WDS, poza tym zabezpieczenie jedynie po MAC filter to żadne zabezpieczenie...
  • Poziom 9  
    aha dziekuje ;) jakim cudem poszło ;) a czy da się używać tej kamery do rozmów przez skype?
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Nie wiem, ale pewnie nie bardzo, chyba że znajdziesz coś a'la driverek przechwytujący strumień z kamery i "udający" urządzenie podpięte do lokalnego komputera.