Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPTOMA HD80 - Wyświetla pół obrazu normalnie a druga połowa ciemna/paski pionowe

26 Lis 2012 21:16 3969 4
  • Poziom 14  
    Witam,
    Dostałem z USA projektor OPTOMA HD80. Projektor ten wykonany jest w technologii DLP. Przed wysyłką projektor podobno był sprawny. Niestety gdy dotarł do mnie okazał się uszkodzony.
    Wada polega na tym, że po uruchomieniu, wyświetlane jest tylko pół obrazu. Na drugiej połowie są albo pionowe paski biało-czarne albo w ogóle nic nie ma. Przeglądnąłem instrukcję niestety nic na ten temat nie znalazłem.
    Czy ktoś z Was spotkał się już z takim problemem?
  • Poziom 11  
    To ,że wyświetla pasy cz/białe oznacza całkowite otwarcie lub zamknięcie luster. To,że czasem zamiast pasów nic nie widać oznaczać może brak łączności(lub przerwę) z przetwornikiem ewentualnie jego uszkodzenie. Czy obraz jest zawsze podzielony tak samo bez względu na cz odświeżania-wejście i rodzaj sygnału(RGB/kompozyt)? Jeśli podział widocznego obrazu się zmienia w zaleznosci od wejscia lub cz.odświezania problemem raczej na pewno beddzie elektronika sterująca.

Dodano po 3 [minuty]:

P.S. sprawdz jakie jest zasilanie !! W USA jest 110V ,jeśli używasz jakiegos dziwnego trafa,możesz mieć spore przebicia po masach i niezłe przepięcia ! Jesli sprawdzasz tylko na sygnale analogowym (kompozyt) a obraz jest w dodatku czarnobiały sprawdz w ustawieniach NTSC/PAL.
  • Poziom 14  
    Dziękuję za zainteresowanie.
    Projektor podłączony jest bez żadnego transformatora, gdyż na tabliczce znamionowej napisane jest, że działa z napięciem: 100-240V.
    Pasy, a raczej cienkie paski szerokości kilkunastu milimetrów, wyświetlane są niezależnie od źródła obrazu. Nie wiem od czego zależne jest to że czasami po uruchomieniu projektora, lewa strona ekranu nie jest "zapaskowana" tylko jest ciemna. Nie musi być nic podpięte do projektora, żeby taki efekt był widoczny. Ciężko mi jest poruszać się po menu ekranowym, gdyż i ono jest przedzielone i widać tylko prawą stronę.
  • Poziom 11  
    Nie chcę Ciebie martwić ,,,ale to mi wgląda na przetwornik. Niedocztałęm i zdawalo mi sie ze polowa w sensie od połowy.Jesil dzieli ekran to wskazuje na przetwornik.Mozesz jeszcze obejzec na oscyloskopie przebiegi na wejsciach przetwornika. Ale opis wskazuje na padniętą część adresów w matrycy...
  • Poziom 13  
    Witam , uszkodzony jest chip DMD lub jego sterowanie , jedyne co możesz sprawdzić to rozkręcić projektor wyjąć chip DMD przeczyścić i sprawdzić styki i złożyć jak nic się nie zmieni to moim zdaniem ekonomicznie jest to nie opłacalne do dalszej naprawy.