Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja sieci domowej -

twix11 26 Nov 2012 22:44 1137 5
    twix11
    Level 10  
    Witam. Mam do założenia nową sieć domową. A więc od początku.

Internet śmiga z sieci osiedlowej. Z piwnicy wędruję do routera, a z niego bezprzewodowo do komputerów i telefonów bez problemu. Problem pojawia się, bo mam do podłączenia drukarkę i TV po kablu, a nie widzi mi się ciąganie xx metrów kabla po domu (TV i drukarka muszą być w innych pokojach). Mam 2 routery - TP-Link 543g i D-Link 524. Próbowałem Tp-linka podłączyć jako WISP, ale tworzy się osobna sieć, a muszę mieć dostęp i do TV i do drukarki. W tym routerze opcja bridge niestety nie działa

Prosiłbym o pomoc czy jest możliwość skonfigurowania tego żeby wszystkie urządzenia działały w jednej sieci, ewentualnie co z tym trzeba zrobić.
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Musisz postawić jakieś urządzenie działające w APclient.
    twix11
    Level 10  
    Mam tylko te 2 routery. D-link nie ma żadnych dodatkowych trybów pracy do ustawienia a tp-link tylko AP Client WISP.

Nie rozumiem jak bym miał podłączyć te routery jakbym kupił dodatkowy router w apclient. Mógłbyś trochę mi to rozjaśnić? :)
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    twix11 wrote:
    Nie rozumiem jak bym miał podłączyć te routery

Czy ja pisałem o podłączeniu tych dwóch routerów?
    Mam na myśli połączenie TV i drukarki do sieci, tak aby wszystkie urządzenia były w tej samej podsieci.
    twix11
    Level 10  
    Mógłbyś napisać jak to zrobić?
    chodzi o to że nie mam jak ich podłączyć do jednego routera