Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SEAT IBIZA 1,2 rok 93 - Nie działa ogrzewanie i nawiew.

ander000 26 Lis 2012 23:19 3330 3
  • #1 26 Lis 2012 23:19
    ander000
    Poziom 9  

Witam,

W związku z nadchodzącą zimą dopadł mnie dość niemiły problem z ogrzewaniem i nawiewem w starym seacie.

Problem polega na tym, że dmuchawa dmucha tylko jak przesunie się suwaki w odpowiednie miejsce (jest to miejsce gdzieś "pomiędzy" więc często trzeba zaklinować by suwak się nie przesunął) i tak samo z ogrzewaniem, choć ostatnio bardzo ciężko ustawić by dmuchało, że nie wiem czy grzeje.

Podejrzewam, że te suwaki nie stykają (może zaśniedziały albo coś się poprzestawiało). Ciężko się je przesuwa, czasem się zacinają. Jest jakiś sposób żeby się do nich dostać, żeby przeczyścić np. WD-40? Prawdę mówiąc, nie wiem jak się do tego zabrać. Co odkręcić, co sprawdzić by dokładniej zdiagnozować problem i go rozwiązać.

Będę wdzięczny za pomoc w odpowiedzeniu mi na pytania:
    1. Jak naprawić dmuchawę i ogrzewanie?
    2. Jak rozebrać auto najprostszym sposobem, aby dostać się do "wnętrza" regulatorów nadmuchu i ogrzewania?

ku lepszemu zobrazowaniu wrzucam zdjęcie wnętrza auta.
    SEAT IBIZA 1,2 rok 93 - Nie działa ogrzewanie i nawiew.

0 3
  • #2 27 Lis 2012 01:36
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Masz już tam wszystko powypalane. Jeśli nie zależy Ci na oryginale, zastosuj wyłącznik wielopozycyjny i przekaźniki. Jeśli nie wiesz jak rozebrać tak proste auto, oddaj do fachowca. Będzie i tanio i dobrze.

0
  • #3 27 Lis 2012 08:14
    krzych1-b
    Poziom 21  

Możesz pokombinować ze specyfikami do elektroniki takimi jak np. kontrakton do potencjometrów i isostatów . Możesz też rozebrać ustrojstwo i próbować naprawić ściężki ( pogadaj z jakimś elektronikiem na ten temat). WD-40 stosuj raczej do zardzewiałych śrub albo do mycia rąk z brudnego oleju i tak nie bardzo pomoże.
    Co do rozebrania panela , to trzeba wyjąć radio ,popielniczkę , zdjąć z suwaków plastiki i zobaczyć czy panel nie jest przykręcony gdzieś wewnątrz w okolicach radia
    Zazwyczaj panele są na zatrzaskach ale w tym modelu może być gdzieś przykręcony.
    Nie znam na tyle Seata , ale pokombinuj trochę , popatrz i poczytaj na necie albo zapisz się do forum Seata .Podczas rozbiórki , rób wszystko z głową , najpierw dwa razy popatrz a potem działaj. Powodzenia .

0
  • #4 27 Lis 2012 11:33
    ander000
    Poziom 9  

Dzięki za pomoc. Czeka mnie wizyta u mechanika w związku ze zmianą opon, więc będzie to okazja by naprawić od razu nawiew:) Myślałem ze wystarczy jakiś drobny zabieg w regeneracji lub naprawie.

0