Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki kompakt za 10-13tys. pln

brigantec 16 Gru 2012 11:56 7314 33
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    Podałem konkretny przykład 406 w stosunku do golfa, czy leona i ustosunkuj sie do mojej propozycji. Srednio 10-letni 406 w benzynie kosztuje 11 tys, a golf , czy leon 14 tys. Kto jeździł tymi autami nie ma żadnych wątpliwości...Pomijam sprawy upodobań, czy gustu.
    O XM-e nic nie pisałem. Xm autem "bezawaryjnym" nigdy nie był w ocenach i opiniach użytkowników jak i mechaników. Tylko w XM- e nie czułeś dziur na drodze ( pomyśl dlaczego), a w saxo wypadały plomby z zębów.
    Ponadto XM jest autem nietypowym, z nowatorskimi rozwiązaniami zawieszenia, które dopracowano dopiero w xantii. Nigdy tez xm-a nie polecałem , a xantię jak najbardziej.
    Porównujmy auto klasy średniej czyli wg Ciebie xantię do auta klasy ZX. Porównaj klasę wozów i co sie w nich psuło, bo akurat o xantii i ZX-e sporo wiem i zawieszenie z ZX słabiutkie i prowadzenie też.
    Miałem stare scorpio 2,9, mitsubishi sigmę 3,0 i koszt zakupu z danego rocznika, napraw był porównywalny z autami typu kompakt, a komfort , wyposażenie i bezpieczeństwo bez porównania z golfem , czy astrą. Sigma przez 3 lata była tańsza w częściach , bo nic sie nie psuło. Po zakupie 13 letniego auta wymieniłem( choc mogły jeszcze pojeździć) 2 potężne poduszki wahacza, swoznie, tuleje wahacza i klocki przód i tył- koszt części ok 550 zł. Po 2 latach ( auto na LPG) dwa tłumiki ( środkowy+ końcowy z dwoma chromowanymi wylotami koszt 230zł z przesyłką!) . Pamietajmy, że to auto bardzo nietypowe. Swiece DENSO po 10 zł, cewka zapł. oryginał hyundai 80 zł, kable WN (7 szt) hyundai 140 zł. Tyle kosztuja kable do 4-cyl. golfa , bo do 6-cyl to już 2x tyle.
  • Texa PolandTexa Poland
    mathew12
    Poziom 9  
    Co samochód to inne doświadczenia. W mojej hodzie nie ma ksenonów, silnik 1,4 90km pali w mieście od 5,9 do 6,5 (zależy jak mam ciężką nogę, mojej żonie niestety pali dużoooo więcej:-). Trasa około 5l przy jeździe do 120 km/h. Tak jak napisałem wcześnie, samochód eksploatuje około 8 miesięcy i nic w nim nie robiłem poza wymianą filtrów i oleju. Co do rdzy to faktycznie miałem malutkie ognisko korozji na klapie tylnej w okolicach listwy ozdobnej (już usunięte). Samochód na aktualnie 7 lat. Jak do tej pory sprawuje się OK i mogę go polecić z czystym sumieniem. Zapewne w trakcie eksploatacji coś tam wyjdzie muszę się z tym liczyć.

Co do VW Golf, to miałem również wersje 1,4. (auto było młodsze niż Honda) W trakcie 4 letniej eksploatacji wymieniałem, moduł zapłonu - ponieważ wypadał zapłon na jednym cylindrze- koszt około 500 z robocizną) amortyzatory przód i tył - już lały. czujnik prędkości wału korbowego- oryginał kosztował około 250PLN, kompletny układ wydechowy (nie oryginalny) około 400 PLN z montażem,układ rozrządu paski + rolki - ponad 900 PLN.
    Tyle mnie kosztowała przyjemność posiadania WV Golf. Korzystając z okazji powiem jeszcze, że w porównaniu z Hondą nie zapewniał takie komfortu jazdy (sztywny, kiepska widoczność potencjometrów nawiewu powietrza i regulacji temp. zamiast patrzeć na drogę musiałem koncentrować uwagę na tym czy dobrze nastawiłem nawiew itd, jakość plastików w kabinie do bani - wycierała sie pierwsza powłoka i zostawało takie powiedzmy szare lodowisko).

No cóż może się narażę fanom marki, ale VW nie polecam!
  • Texa PolandTexa Poland
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    Nikt jeszce tu nie pisał o niedrogim i niezłym aucje jakim jest fiat stilo , najlepiej z silnikiem benzynowym 1,4 16V, 95KM, który nokautuje 75 konne golfy osiągami ( do setki przyśpiesza o prawie 2 sekundy wcześniej) i mniej pali.
    brigantec
    Poziom 8  
    jak napisałem tak zrobiłem, zakupiłem seata leona rocznik 2003 110km w dieslu.

ogólnie jestem zadowolony auto ma b. dobre wyposażenie i jest w niezłej kondycji (wg mojego mechanika) mam nadzieje ze posłuży mi dłuższy czas bez jakiś niespodziewanych przygód.

dzięki wszystkim za wypowiedzi i pomoc

wątek do zamknięcia