Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak internetu przy sprawnej karcie sieciowej

27 Lis 2012 07:36 2592 7
  • Poziom 8  
    Witam,opisze krótko;
    brak połączenia z internetem w komputerze stacjonarnym,karta sieciowa sprawna (działa w identycznym komputerze stacjonarnym),pokazuje,że połączono z internetem,ale przeglądarka nie działa.Tak samo reaguje przy zainstalowanej karcie zewn. wifi,połączono z internetem,moc sygnału znakomita ikona połączenia sieciowego "błękitna z żółtą kropką (karta działa bez zarzutu w laptopie).Obie karty w menedżerze pokazuje "urządzenie działa poprawnie".Przy wyłączonej zaporze i po odinstalowaniu antywirusa też nie działa przeglądarka. windows XP SP3. Jeśli ktoś miał podobny problem prosze o pomoc.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Start/uruchom: cmd.exe, wpisz

ping 8.8.8.8
    ping onet.pl
    ipconfig /all

pokaż wydruki,

Jakie urządzenia masz w sieci, router/ap/komputery ?
  • Poziom 8  
    Komputer podpięty był kablem z kartą aktualną u siostry.Obecnie jest u mnie,dlatego dałem swoją kartę wifi i powinien internet załapać ponieważ ta karta obsługuje mój stacjonarny(identyczne parametry kompa) z routera (IP Dynamic).Jest również laptop z routera obsługiwany i TV i jest ok.Wydruki wstawię popołudniem,narazie bardzo dziekuję za odzew.

• Poziom 30  
    Krótko - ikona z żółtą kropką = brak autoryzacji, autor łączył się przez kabel, teraz przeszedł na WLAN i trzeba wpisać hasło sieciowe WEP lub WPA, żeby uzyskać adres z routera i dostęp do sieci. Skoro na laptopie działa to tutaj też musi działać.

• Poziom 30  
    Z screenu widać, że system nie ma połączenia z AP.
    Kliknąć tą ikonkę karty wlan, pokaże się lista dostępnych sieci WiFi, wybrać swój punkt dostępu, połącz i wpisać hasło/klucz WEP. Zatwierdzić z opcją połącz automatycznie i ma działać.
    Jeszcze jest opcja, że router ma włączone filtrowanie po MAC, ale skoro ta sama karta działała z tym routerem wcześniej, to MAC musi już być zarejestrowany (jeśli jest wymagany do połączenia).
    W tej sytuacji tylko hasło trzeba wklepać do pełni szczęścia.

• Poziom 30  
    Sterownik karty pracuje - ralink, usługa jest aktywna. Jeśli nie był instalowany program obsługi do tego Ralinka, tylko gołe sterowniki to nie ma prawa nie działać jeśli wyświetla sieć jako dostepną do połączenia. Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakaś blokada po stronie routera. Chyba, że za słaby sygnał nadawania i AP nie widzi karty. Jak wyglądają pakiety: prawy klik na ikonce wifi i wybrać "Stan" i co jest na stanie pakietów odebranych i wysłanych?