Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka listwowa napędzana z koła ciągnika

27 Nov 2012 09:29 3627 3
  • Level 11  
    Witam..Kosiarka listwowa napędzana z koła ciągnika tak jak w temacie kiedyś taki patent widziałem chyba przy c-330,teraz za chiny nie umiem znależć, nie wiem czy to urządzenie jest oryginalne czy przerabiane z kosiarki końskiej.Jakby ktoś miał namiary lub jakieś foto było by super.
  • Moderator of Cars
    Napęd nie z koła ciągnika, bo jak i po co, tylko z własnego koła kosiarki. Przekładnia kątowa ("hipo") plus sprzęgło kłowe na osi wolnego koła. To były kosiarki listwowe ciągnięte przez konie. Kosiarki listwowe ciągnikowe, były podwieszane na podnośniku i napędzane z wom.
  • Level 17  
    Koledze według mnie chodzi o kosiarkę listwową przykręcaną z prawej strony ciągnika zaraz przed tylnym kołem. Takie oryginalne były do ciągników URSUS C-325, Zetor K25. Po drobnych przeróbkach można było je podczepić do C-330.
    A oto link który może pomoże w dalszych poszukiwaniach:

http://www.retrotraktor.pl/readarticle.php?article_id=81

Pozdrawiam.
  • Level 11  
    Chodziło mi jak pisał ..SSaPeRR.. tylko wydawało mi się(gdzieś to widziałem) że z lewej strony było małe kółko(opona) która opierała się o duże koło ciągnika i z tego brany był napęd.To tak jakby ktoś przerobił końską i lewe koło (tylko dużo mniejsze) opierało się o duże ciągnika.A cała kosiarka tak jak pokazał ..SSaPeRR..była między osiami ciągnika.Ale i tak dzięki mniej więcej o to mi chodziło.