Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tablet 10-calowy do ok 500 zł

krystian50 27 Nov 2012 10:08 6873 10
    krystian50
    Level 9  
    Witam.Czy mógłby ktoś polecić mi jakiś tablet,który miałby ekran 10-cali,najlepiej także gps oraz możliwość podłączenia modemu 3g. Choć z tym gpsem chyba trochę ciężko więc nie jest konieczny.Chciałbym wydać na ten tablet ok 500 zł.
    Myślałem też nad kupieniem 7-calowego naxusa 7 za ok 900 zł ale za mały ekran jak dla mnie. Jest jakieś urządzenia o równie dobrych parametrach jak nexus i podobnej cenie ale z większym ekranem ?
  • TermopastyTermopasty
    pitron
    Level 23  
    W miarę sensowne tablety 10" zaczynają się od 580zł.
    Pozostaje czekać na promocję.
    Też uważam że 7" to bardzo mało i bujam się z kupnem...
  • TermopastyTermopasty
    conan02

Level 30  
    Niedawno kupiłem GoClevera A104.2. Dwa porty mikro USB, 1GB RAM DDR3, 8GB flash, slot mikro SD. W sklepie firmowym 515 zł, ale myślę, że warto. Mój działa z modemem Huaweii e160 bez żadnych kombinacji. Rozdziałka ekranu 1024x600 - jak w netbookach.
    Jest to urządzenie bez GPS i BT, ale jako podręczny notes z pakietem biurowym służy dobrze.
    Jak dla mnie to sprzęt ma działać, firma się nie liczy bo i tak wszystko robią w Chinach.
    pitron
    Level 23  
    Overmax OV-TB-09B czy Goclever a104.2. Podobno to bracia bliźniacy z tym że Overmax taktowany zegarem 1,2GHz "overclocking"?. Goclever tańszy o 50zł co wybrać i czy warto?
    conan02

Level 30  
    Ten GoClever i bez OC sporo się grzeje, myślę, że nie ma co ryzykować szybszego "zgonu" tabletu. Poza tym zawsze można sobie dograć aplikację do overclockingu i pocisnąć procka.
    Zresztą ta jednostka ma dynamiczne taktowanie, więc i tak ciągnie tyle ile trzeba. Jakichś lagów specjalnie nie zauważyłem przy uruchamianiu programów, przełącza aplikacje też szybko, więc nie wiem, czy jest sens dopłacać, bo za trochę więcej jak te 50 zeta jest już klawiatura dodatkowa - bardzo potrzebna przy arkuszach kalkulacyjnych bo obsługiwanie tego dotykiem to jednak jest porażka.
    Cóż, takie jest moje zdanie.
    conan02

Level 30  
    To jest recenzja do A104, ja proponuje A104.2 - 1024MB RAM, i 8GB flash dysku, większa pamięć eliminuje problemy z aplikacjami: ja mam standardowo pełne biuro: DocsToGo arkusz i edytor, GG, kalendarz z widgetem, listę zadań (Simple Notepad) i mam zajęte w porywach 480MB. Wszystkie programy cały czas na chodzie w tle.
    Co do problemów z wyświetlaczem - błędy przy podłączonej ładowarce - brak, odbicie plamy przy naciśnięciu - no przy LCD jak sie naciśnie mocniej to zawsze będzie cień. Do tego mamy 2 złącza mikroUSB - można podpiąć dysk zewnętrzny i klawiaturę z myszką na USB, huby USB rozpoznaje bezproblemowo, u mnie chodził z dyskiem 1TB zasilanym zewnętrznie na mostku USB-SATA. Zero zawiasów, jedyne to darmowe programy adware, które bez połączenia z netem zawisają na chwilę po starcie, problem rozwiązałem nie zamykając aplikacji (reklamy ładowane są na starcie programu), przy takiej pamięci można sobie na to spokojnie pozwolić i dostęp do aplikacji jest błyskawiczny.
    pitron
    Level 23  
    W biedronce jest myTab 10 za 499zł. Parametry lepsze od a104.2.
    Jest jedno ale? podobno ekran 9,7 ale nie IPS (ściema)
    JukaPL
    Level 2  
    Ciężko Ci będzie kupić dobry tablet tej wielkości w tej cenie. Może lepiej trochę dołożyć? Tracer Neo ma ekran o wielkości 9,7 cali, kosztuje 690 zł. Ten model jest chwalony za dobry wyświetlacz – jego parametry są takie jak w tabletach drugiej generacji iPada.