Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord 7gen - Wyjścia RCA z fabrycznego audio

calzoneo2 27 Lis 2012 10:15 4227 0
    calzoneo2
    Poziom 9  
    Witam szanownych kolegów,

Pacjent to Honda Accord '06 z fabrycznym audio Premium Sound System, a celem jest wyprowadzenie na zewnątrz wyjść RCA (zasilanie suba). Schemat blokowy jest na rysunku - udało mi się dotrzeć do sygnału między modułem audio, a fabrycznym wzmacniaczem.

Jednak próby podłączenia jak na razie idą średnio ;-) Próba podłączenia kabelka (+) jako gorącego przewodu RCA i kabelka (-) jako jego masy po podłączeniu do wzmacniacza skończyła się wzbudzeniem.

Odłączenie kabelka (-) od masy RCA i podłączenie tejże do obudowy (chassis) samochodu daje sygnał, ale słyszalne są zakłócenia od alternatora. Nawet wtedy, gdy wzmacniacz jest odłączony.

W związku z powyższym mam pewne podejrzenie i proszę o jego zweryfikowanie: czy fabryczny sygnał audio w układzie między modułem audio a wzmacniaczem jest sygnałem symetrycznym (balanced line)? Sugerowałyby to oznaczenia przewodów (+) i (-) oraz odrębna od (-) masa układu.

A jeśli tak, to czy mógłbym wykorzystać posiadany separator pętli masy do wyprowadzenia RCA w ten sposób, że do jego wejścia doprowadzić przewody (+) oraz (-), a wyjście potraktować jako niesymetryczne, czyli gorący przewód RCA oraz masę?

Honda Accord 7gen - Wyjścia RCA z fabrycznego audio
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.