Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Terminator Absolute + noxon CZA - instrukcja montażu + objaśnienie schematu

Maciek_Sz 27 Lis 2012 10:28 3549 0
    Maciek_Sz
    Poziom 1  
    piszę w związku z problemem z instalacją alarmu do samochodu mazda mx5 NA

przeszukałem kawał internetu szukając objaśnienia schematu niestety nic nie znalazłem. Przesyłam schemat w załączniku.
    Alarm to Terminator Absolut.

I teraz kilka nurtujących mnie pytań:
    - przede wszystkim objaśnienie widocznych symboli zarówno kostki 12 pinowej jak i 6 pinowej.
    - w rzeczywistości w porównaniu ze schematem kostka 12 pin jest odwrotnie (patrząc od góry jest Yellow, Brown, Purple, Green itd..) - pytanie czy przypiąć to tak jak pasuje czy przełożyć w kostce wszystkie kable zgodnie ze schematem?
    biały przewód zaraz za kostką rozchodzi się na 2, natomiast red/white i red mają bezpieczniki i są zmostkowane zaraz za kostką - dalej idzie jedynie czerwony.
    - na przewodach kostki 6 pin na dole na orange i blue/white są bezpieczniki. rozumiem ze to wszystko powinno być połączone z siłownikami centralnego lub centralką?

-kolejna sprawa - sam centralny - samochód wcześniej nie był w niego wyposażony - kupiony został centralny Noxon CZA 13.
    Czytając forum znalazłem informację, że mogę pominąć centralkę od centralnego i rezygnując ze sterowania centralnym z kluczyka w drzwiach założyć siłowniki podpięte bezpośrednio pod alarm. czy jest to lepsze wyjście czy podłączyć cały centralny zgodnie ze schematem przygotowanej wiązki? jedyne dwa nie wykorzystane wówczas kable przy centralnym to brown i white - reszta poza + i - idzie do siłowników. czy te 2 kable powinny być przyłączone do kostki 6 pin z alarmu?

- ostatnia sprawa - zamiast standardowego czujnika wstrząsowego planuję założyć mikrofalowy. wiązka dołączona do mikrofalowego nie pasuje do alarmu, natomiast w wiązce dołączonej do alarmu (z pasującymi końcówkami) zamieniony jest jeden kabel. wychodzi z czujnika: czerwony, czarny, niebieski, zielony a do alarmy dochodzi ... zielony, niebieski, podczas gdy w wiązce od czujnika mikrofalowego w obu końcówkach są przewody w tej samej kolejności. czy to zamieniać czy zostawić tak jak jest?

wiem, że sporo pytań ale mam ambitny plan przez to przejść i własnoręcznie ten system zamontować :)

będę wdzięczny za odpowiedzi,
    maciek

Terminator Absolute + noxon CZA - instrukcja montażu + objaśnienie schematu Terminator Absolute + noxon CZA - instrukcja montażu + objaśnienie schematu Terminator Absolute + noxon CZA - instrukcja montażu + objaśnienie schematu Terminator Absolute + noxon CZA - instrukcja montażu + objaśnienie schematu Terminator Absolute + noxon CZA - instrukcja montażu + objaśnienie schematu Terminator Absolute + noxon CZA - instrukcja montażu + objaśnienie schematu