Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bluetooth - Kamera pod bluetooth

27 Lis 2012 11:25 2595 6
  • Poziom 2  
    Przeglądałem forum ale nigdzie nie znalazłem interesującej mnie sprawy. Mianowicie szukam małej kamerki, którą można umieścić przy głowie. Mankamentem jej jest, iż chce połączenia z tabletem bądź smartfonem. Streaming live też jest brany pod uwagę. Jedyne co znalazłem to Looxcie lx2, jednakże brak sdk powoduje, iż nie mogę jej dostosować pod swój projekt.

Znacie może inne modele, które przeoczyłem przeszukując internet?
  • Poziom 30  
    Ta kamera z podanego linku raczej nie przesyła obrazu on-line przez Bluetooth. Zapisuje go lokalnie i dopiero na żądanie użytkownika wysyła do telefonu plik. Podobną funkcjonalność możesz osiągnąć przy użyciu dowolnej kamery na kartę SD i Eye-Fi.

Czy potrzebna jest jedna kamera z interfejsem Bluetooth czy więcej ?
  • Poziom 2  
    Mam tą kamerkę i przesyła obraz live przez bluetooth ;) ale brak sdk powoduje, że poza dwoma aplikacjami udostępnionymi przez twórców nie ma nic. Na moje pytanie o sdk odpowiedzieli, że nie bo nie bo nie ;)

Dokładniej potrzebuję kamerki którą montuję przy głowie a ona rejestruje obraz wprost to urządzenia mobilnego. Jest to część większego projektu. Nie koniecznie bluetooth choć one wydaje się najbardziej wygodne.
    Szukam szukam i nic.. są mini kamerki bez przewodowe ale one mają nadajnik, odbiornik.. a potrzebuje czegoś mini które zadziała z tabletem, smartfonem, bez zbędnych ceregieli.
  • Poziom 30  
    Ponawiam więc pytanie. Czy potrzebne są pojedyncze sztuki czy większa ilość kamer Bluetooth ?

W zasadzie każda kamera WiFi będzie się nadawała do wymienionego zastosowania. Jednak WiFi to duży pobór prądu i co za tym idzie duże akumulatory.
  • Poziom 2  
    jedna kamerka do jednego urządzenia, no właśnie jest to problem gdyż najważniejsza jest miniaturyzacja aczkolwiek to zawsze można jakoś ominąć. Sam nie wiem, narazie na rynku z tego co dzowniłem i pisałem nic nie ma.. więc chyba poostanie to wi-fi.. eh
  • Poziom 30  
    Bluetooth ma stosunkowo małą przepustowość. Przy kompresji MJPEG jedna klatka o rozdzielczości 640x480 pikseli w miarę dobrej jakości będzie miała wielkość około 25kB. Czyli przesłanie 5 takich klatek na sekundę wymaga łącza 1Mbps. To już dla Bluetooth bardzo dużo. Z t ego powodu raczej nie znajdziesz kamer on-line z Bluetooth.
    W przypadku gdy ktoś potrzebuje większą ilość nietypowych urządzeń to można taki produkt zrobić ale dla jednej sztuki nie ma to sensu.
  • Poziom 2  
    nowsze standardy Bluetootha dają więcej:
    Bluetooth 2.0 – transfer maksymalny przesyłania danych na poziomie 2,1 Mb/s, wprowadzenie Enhanced Data Rate wzmocniło transfer do 3,1 Mb/s
    Bluetooth 3.0 + HS (High Speed) – 24 Mb/s (3 MB/s)
    Bluetooth 3.1 + HS (High Speed) – 40 Mb/s(5 MB/s)

więc daje radę nic pozostaje kamerka wi-fi akumulatorek przy pasku i jazda.