Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie końcówek mocy jako pieców do Onkyo

27 Nov 2012 11:42 1284 3
  • Level 10  
    Witam serdecznie.
    Na początku chciałbym napisać, co mam:

1. Onkyo TX-SR805
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2115064.html

2. Peavey PV 2600
    http://www.retrevo.com/support/Peavey-PV-2600-Amps-manual/id/19050ci770/t/2/

3. Peavey PV 2000
    http://www.peavey.com/assets/literature/manuals/80300677.pdf

4. Panasonic Rasma PW-1400
    http://www.tamicosystems.com/download/catalogue/wp1200.pdf

5. 2x Peavey sub 300W 8Ω

6. 1x Pioneer 1600w 4Ω

7. 1x SONIC15 1600w 4Ω

Chciałbym użyć tych końcówek mocy jako pieców do moich wooferów. Staram się wyszukać coś na temat, jak podłączyć końcówki do Onkyo. Myślałem, że będzie to chodziło w wyjścia PRE-OUT SUB. Lecz gra to strasznie cicho. Doszedłem do tego, że Peavey 2600 ma wejście high, tzn. podłączyłem z Onkyo kable głośnikowe do niego. Peavey sub wreszcie zaczął grać. Na szczęście pv2600 ma filtry, którymi mogłem sobie obciąć górę. Po kalibracjach (obniżenie w korektorze wysokich częstotliwości) w Onkyo ten sposób podłączenia zdał egzamin. Lecz Rasma PW-1400 nie ma już żadnych filtrów, a nie jestem pewien, czy gdy podłączę PW-1400 pod PRE-OUT SUB z Onkyo nie będzie tak jak z P2600 strasznie cicho. Nie wiem, czy wszystkie wzmacniacze estradowe można podłączyć pod high-signal tak jak w przypadku Peavey 2600.

Chciałbym powiedzieć, że jestem kompletnym amatorem, jeśli chodzi o sprzęt estradowy. Ale mam nadzieję, że z waszą pomocą Sylwester 2012/2013 będzie tym niezapomnianym... :)
  • Level 43  
    wincent111 wrote:
    6. 1x Pioneer 1600w 4Ω

7. 1x SONIC15 1600w 4Ω

To są jakieś kolumny home audio? Dlaczego dwie różne?
    Z czego będzie odtwarzana muzyka?
    Jak na razie, to można by wykorzystać z tego Peavey PV-2600, PV-2000 i Peavey sub.
    Onkyo i Panasonic niech lepiej grają a domu.
    Konieczny będzie jakiś mikser do sterowania zestawem, choćby najprostszy.

Pozdrawiam.
  • Level 10  
    Hej dziękuje za wypowiedź i zainteresowanie.
    A więc wszystko będzie grało z mojego laptopa sony vaio. Wszystko będzie podłączone go onkyo wraz z 4 głośnikami domowymi oraz 2 peavey euro3. Moim pomysłem było aby pioneer(sub samochodowy w obliczonej skrzyni do optymalnych parametrów głośnika to samo tyczy się SONIC15) zagrały w połączeniu z końcówkami. Koncówki mają mi zagrać tylko z subami. Mam 4 suby i 3 koncówki. Generalnie ma być bardzo bardzo głośno oraz od basu ma się robić niedobrze :) żart.
    Dziś już trochę pogrzebałem i doszedłem do tego ze panasonic pw-1400 też współpracuje przez hi input. Zastanawia mnie tylko fakt, że 400w rms końcówka napędzała dziś 300w sub Peavey i przy trybie stereo na jednym kanale grało żałośnie. Natomiast po mostku 800w grało już przyzwoicie. Ale nie do końca o tym myślałem. Zastanawiam się czy grybym użył jakiegoś przedwzmacniacza na wyjściu onkyo sub pre-out tak aby podnieść moc tego wyjścia(by końcówki zagrały tak jak to robię dotychczas. Przy podłączeniu na jednym z kanałów Lewy Przedni z mojego onkyo) to miałbym możliwość puszczenia tylko niskich tonów na każdą z końcówek która zasila suby. Ale obawiam się trochę zniekształceń dźwięku. Jestem trochę zniesmaczony, ponieważ koncówki mają ogromny zapas mocy, 2600w, 2000w 800w a w połączeniu z peavey 300w wcale nie powalają na kolana. Najbardziej rozczarowuje mnie jednal pv2600 tak duża moc rms nawet po mostku czyli pełna moc końcówki w prawdzie przy 8 ohm-ach jest to juz 540w ale myślałem że to ogromny zapas mocy. A może gdybym podpioł te peavey suby równolegle miały by 4 ohm-y a piec generował by wtedy 800w. Sam już niewiem ale jeszcze się nie poddaję. Proszę o jakieś rady, jedno wiem napewno niechce wydawać więcej kasy choć i tak wszytko to kupiłem okazyjnie.
  • Level 43  
    Tak się dłuższy czas zastanawiam nad tym, czy Ci pomóc w skonfigurowaniu tego sprzętu, czy nie. Jednak po zastanowieniu mogę podpowiedzieć, jak skonfigurować sprzęt estradowy. Co do domowego, to mam mieszane odczucia, choćby z tego względu, że sprzęt home audio/car audio nie jest przeznaczony do dużych i długotrwałych obciążeń a z Twoich postów wynika, iż sprzęt ma służyć do nagłaśniania imprez.
    Jak już wcześniej napisałem, do sterowania zestawem będzie potrzebny jakiś mikser, np. taki: http://www.artmusic.pl/offer/36/14835/behringer_xenyx_302_usb.html choćby z tego powodu że wyjście liniowe wzmacniacza Onkyo, nie zapewni sygnału na odpowiednim poziomie, potrzebnego do wysterowania zestawu.
    Laptop kablem: jack stereo 3,5mm - 2x czincz, podłączyć do wejść LINE L,R miksera.
    Wyjścia OUTPUT MAIN MIX miksera połączyć kablami: czincz - jack mono 6,3mm z wejściami CHANEL INPUT A,B końcówki PV-2600. Do wyjść głośnikowych końcówki Chanel A,B podłączyć kolumny niskotonowe "Peavey sub 300W 8Ω". Końcówkę mocy ustawić w tryb pracy STEREO, wcisnąć przełączniki LOW CUT, oraz filtr 150Hz X OVER.
    Wyjścia HIGH OUT końcówki PV-2600, kablami: jack 6,3mm - jack 6,3mm połączyć z wejściami INPUT A,B końcówki PV-2000. Kolumny szerokopasmowe "peavey euro3" podłączyć do wyjść kolumnowych A (LEFT) i B (RIGHT) tej końcówki. Końcówkę ustawić w tryb pracy STEREO MODE.

Dodam jeszcze, że z wyjść THRU LOW OUT końcówki PV-2600, można przesłać sygnał po filtrze, do kolejnej końcówki mocy zasilającej dodatkowy (e) subwofer (y).
    Tak samo z podwójnych (są połączone z sobą równolegle) wejść/wyjść A i B końcówki PV-2000, można przesłać sygnał po filtrze, do kolejnego wzmacniacza zasilającego kolumny szerokopasmowe (satelity).

Pozdrawiam.