Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-Link WR740N - router siadł przez burzę?

27 Lis 2012 12:10 1956 18
  • Poziom 7  
    Witam, mam problem z ruterem tp-link TL-WR740N w roli głównej: w maju tego roku standardowo robiłem coś wieczorem na lapku, ale pewnego wieczora miała miejsce porządna burza (nie odłączałem rutera) i budząc się rano nie było neta. Oczywiście nie od razu zwaliłem winę na burze, bo czasami się zdarza, że na jakiś czas (od paru h do kilku dni) nie ma neta (stałe łącze), ale po 4 dniach bez neta już mnie to wpieniać zaczęło i pomyślałem sobie, że być może to jednak wina rutera i wyciągnąłem z szafy starego poczciwego d-linka dl-524, skonfigurowałem i o dziwo zadziałał. Więc ja wtedy tego tp-linka zresetowałem, przywróciłem ustawienia domyślne, zainstalowałem od nowa (próbowałem na 3 lapkach) i na żadnym nie dało się przeprowadzić pomyślnie instalacji z dołączonej płytki. Spisany na straty wylądował w szafie. Ale jako że ten d-link jest 6x wolniejszy od tego tp-linka, to zaczęło mi to już grać na nerwy i wczoraj ponownie na kilku lapkach spróbowałem skonfigurować tego tp-linka, ale zawsze kończyło się to poniższym komunikatem (jak wtedy, gdy próbowałem w maju):

TP-Link WR740N - router siadł przez burzę? TP-Link WR740N - router siadł przez burzę?

A czy może to być wina kabla, a raczej tego wtyku RJ45, który wygląda jak na załączonych obrazkach (niedługo go zmienie)?

TP-Link WR740N - router siadł przez burzę? TP-Link WR740N - router siadł przez burzę?

Dodam, że jak bezpośrednio podłączam kabel od neta do lapka, to na swoim asusie nie mam neta, a na siostry podobnym asusie na ten przykład jest…

(dodam, że lapka, na którym obecnie pracuje nie miałem, gdy była ta burza..)

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Proszę poprawić obrazy zgodnie z instrukcją - przycisk "Dodaj obrazek". [piterus99]
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ręcznie go skonfiguruj przez przeglądarke www, nie przez wizarda.
  • Poziom 10  
    Dokładnie spróbuj ręcznie, port WAN na routerze Ci się świeci albo mruga chociaż jeśli podłączysz mu przewód?
  • Poziom 7  
    Mając na myśli 'wizard' chodzi o płytkę? Na tej stronce 192.168.1.1 próbowałem już wszystkiego, ale w dalszym ciągu neta nie ma. Dioda WAN mruga normalnie, jak i reszta diod śmiga tak, jakby wszystko było ok...
  • Moderator - Sieci, Internet
    Podłącz się kablem do tp-linka (port LAN) i daj screen-a z ipconfig /all
  • Poziom 43  
    Oraz jeszcze daj screen ze statusu tego routera.
    CHACA napisał:

Jeżeli się do niego, drogi kolego CH.
  • Poziom 7  
    TP-Link WR740N - router siadł przez burzę? TP-Link WR740N - router siadł przez burzę? TP-Link WR740N - router siadł przez burzę?

Cytat:

Jeżeli się do niego, drogi kolego CH.

Czyli dać czy nie?
  • Poziom 7  

Cytat:
    Zrób też ping na adres 192.168.1.1 oraz 8.8.8.8.

Czyli co? Sorki, ale w świecie komputerów itp. jestem zielony...;)
    Kiedy łączysz się bezpośrednio do kabla od dostawcy internetu masz dostęp do internetu?
  • Poziom 7  
    Cytat:
    Kiedy łączysz się bezpośrednio do kabla od dostawcy internetu masz dostęp do internetu?

Akurat na swoim lapku nie, ale na innych tak.

Cytat:
    Na interfejsie WAN nie masz adresu - uszkodzony port WAN, ale ISP wymaga rejestracji adresu MAC...

Czyli są jeszcze jakieś szanse?..

ps. Za fotki sorka, już się nie powtórzy.

-
    Temat przywrócony, fotki zmienione (jeszcze raz sorki), a problem z ruterem w dalszym ciągu pozostaje... ;)
  • Poziom 43  
    Podłącz kabelek od dostawcy do portu WAN zaloguj się na router i wejdż w zakładkę WAN ustaw Dynamic IP i kliknij Detect. Jeżeli nie wykryje żadnego adresu to prawdopodobnie trzeba podać dostawcy adres mac routera.
  • Poziom 7  
    Cytat:
    Podłącz kabelek od dostawcy do portu WAN zaloguj się na router i wejdż w zakładkę WAN ustaw Dynamic IP i kliknij Detect. Jeżeli nie wykryje żadnego adresu to prawdopodobnie trzeba podać dostawcy adres mac routera.

Wykryło Dynamic IP..

TP-Link WR740N - router siadł przez burzę?
  • Moderator Samochody
    Ja tam widzę same zera = ni nie wykryło. Jeśli inne komputery podłączone do gniazdka maja internet to MACa nie trzeba rejestrować, więc wychodzi na to, że port WAN jest uszkodzony.
  • Poziom 7  
    Cytat:
    Ja tam widzę same zera = ni nie wykryło. Jeśli inne komputery podłączone do gniazdka maja internet to MACa nie trzeba rejestrować, więc wychodzi na to, że port WAN jest uszkodzony.

No internet z kabla bezpośrednio do kompa jest (tylko że nie na moim - na pozostałych domownikach), ale na żadnym z kompów nie ma, jak podłączam go do tego rutera tp-link...

A więc co mi pozostało zrobić?..
  • Poziom 43  
    Możesz jeszcze spróbować w WR-740 wyłączyć serwer DHCP i podpiąć kabel pod dowolny LAN.
  • Poziom 7  
    Nic a nic. Szczerze, to mam już tego dosyć. Albo mnie coś trafi, albo w ten ruter czymś trafię !