Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prostownica Typ C46 REF 2028CE - przestała grzać

sherman 27 Nov 2012 14:52 1869 4
 • #1
  sherman
  Level 2  
  Witam

  Jeśli naruszam jakieś punkty regulaminu to proszę o przeniesienie do właściwego działu z racji tego, że pierwszy raz tu piszę i proszę o pomoc. Jeden temat był podobny odnośnie problemu tego co ja mam, ale urządzenie to co mi nawaliło jest inne typem tamta była w obudowie jakby z aluminium, a ta jest plastikowa oraz nie posiada opcji turbo co po zdjęciach będzie widoczne. Wiec nie jestem pewien gdzie mam zamieścić swoje zapytanie.

  Zaczynając od początku to nie jestem orłem w elektronice, ale kiedyś coś tam umiałem tylko jak się wiedzy nie używa latami to wylatuje, więc proszę mnie potraktować jako laika. Aczkolwiek posługiwać się lutownica umiem sprawnie.
  Więc tak mojej kobiecie zepsuła się prostownica firmy BaByliss typ C46 i to z dnia na dzień, gdyż jednego dnia działała i grzała poprawnie, a następnego już nie. Prostownica owa ma diodę świecącą i podczas grzania się, to ona non stop mrugała, a jak się już nagrzała i była gotowa do użycia to dioda zaczynała się świecić światłem ciągłym. Obecnie grzanie się i świecenie pulsacyjne diody czyli tryby dogrzewania trwa w nieskończoność, a prostownica jak zimna była tak dalej jest. Ta dioda znajduje się w tym miejscu na płytce

  Prostownica Typ C46 REF 2028CE - przestała grzać

  płytka od spodu czyli tam gdzie jest elektronika wygląda tak i nie widać na niej upaleń bądź jakiegokolwiek zapachu, że coś by się spaliło. oto jej zdjęcie  Prostownica Typ C46 REF 2028CE - przestała grzać

  czytałem coś, że może być nawalony "termik" ale też wygląda na całego oto jego zdjęcie

  Prostownica Typ C46 REF 2028CE - przestała grzać

  na nim jest napisane 192 stopnie C, 10A, 250

  Urządzenie do wykonywania pomiarów mam takie, a używałem je z raz albo dwa jakieś dobre kilka lat temu :)

  Prostownica Typ C46 REF 2028CE - przestała grzać

  Wiem, że nie jest to jakaś rewelacja, ale mam nadzieję, iż wystarczy :) więc jak by ktoś mógł mnie poinstruować co mam sprawdzić i jak skalibrować urządzenie by znaleźć usterkę to z góry dziękuję za pomoc.
 • #3
  sherman
  Level 2  
  wykonałem pomiar tego zabezpieczenia termicznego na 200 Om i wyszło mi 00.7
 • #5
  sherman
  Level 2  
  Nawalił układ grzejny w prostownicy bo na jednej z grzałek był pęknięty zwój najprawdopodobniej stało się to z powodu zwyczajnego zużycia materiału bo ów urządzenie swoje lata już miało.