Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-D810S, SB Live 5.1 - Podłączenie amplitunera do SB Live 5.1

qwe1 27 Lis 2012 15:20 2994 8
  • #1 27 Lis 2012 15:20
    qwe1
    Poziom 7  

Witam

Proszę o pomoc w podłączeniu amplitunera do karty muzycznej SB Live 5.1. Do amplitunera VSX-D810S do wejścia AUX podłączam kabel chinch plus i minus, i wychodzi mi jeden kabel jack gdzie podłączam do karty muzycznej. Karta muzyczna ma dwa wejścia. Zielony do głośników przednich, i czarny do głośników tylnych. Jeśli w taki sposób podłącze to będzie efekt przód - tył ? Jeśli nie to w jaki sposób to połączyć ?

Pozdrawiam
    Pioneer VSX-D810S, SB Live 5.1 - Podłączenie amplitunera do SB Live 5.1 Pioneer VSX-D810S, SB Live 5.1 - Podłączenie amplitunera do SB Live 5.1 Pioneer VSX-D810S, SB Live 5.1 - Podłączenie amplitunera do SB Live 5.1

0 8
  • #2 27 Lis 2012 16:35
    irek6311
    Poziom 33  

Twoja karta PCI i amplituner tylko w stereo zagrają więc IN (AUX) i zielone gniazdo z karty dżwiękowej połącz tym kablem co masz ,
    tak na marginesie aux ma L i P < kanał a nie +/- bo to sygnałowe wejście !

0
  • #3 27 Lis 2012 17:06
    qwe1
    Poziom 7  

Czyli nie ma innego sposobu na podłączenie tego sprzętu ? Np. jest jeszcze w podłączenie Surround i Surround Back (nad SPEAKERS). I jeszcze jedno pytanie. Czy jak np. w ustawieniach karty muzycznej dam żeby tylne głośniki grały głośniej to czy przy tym podłączeniu zadziała ?

0
  • Pomocny post
    #4 27 Lis 2012 17:27
    irek6311
    Poziom 33  

Dżwięk 5.1 uzyskasz jak podłączysz PC cyfrowym kablem audio z amplitunerem /
    Pioneer VSX-D810S, SB Live 5.1 - Podłączenie amplitunera do SB Live 5.1
    karta muzyczna nie ma takiego wyjścia więc pozostaje stereo połączenie jak opisałem ,
    na Allegro poszukaj karty muzyczne z wyjściem cyfrowym jak upierasz się przy 5.1 dżwięku ,
    można też pominąć kartę muzyczną i pod USB podłączyć DAC a z niego cyfrowym kablem audio (jak na zdjęciu co wkleiłem) do Pioneer VSX-D810S podłączyć ...
    coś takiego musiałbyś kupić (Na Allegro też są) USB DAC .

0
  • #5 27 Lis 2012 18:20
    qwe1
    Poziom 7  

A mógłbyś polecić jakąś kartę muzyczną z cyfrowym (optycznym) wejściem ? Lepiej pod PCI czy pod USB ? Czy też nie ma to znaczenia.

Pozdrawiam

0
  • #6 27 Lis 2012 18:35
    irek6311
    Poziom 33  

Tu masz Karty muzyczne ,
    wybierz co ci pasuje i w tym sklepie lub na Allegro kup < karta musi mieć optycze wyjście audio SPDIF ,
    proponuję tę kartę muzyczną http://www.ontech.pl/product-pol-59760-4World...-1-USB-2-0-z-wyjs-optycznym-SPDIF-06967-.html
    lepiej kupić kartę muzyczną pod USB bo podepniesz ją do Laptopa lub PC (obecnego czy innego) ,
    dla jasności wyjście SPDIF OUT z karty muzycznej podpinasz do wejścia Digital IN w amplitunerze < nie odwrotnie !

0
  • #8 27 Lis 2012 20:40
    irek6311
    Poziom 33  

Ta z linka ok bo na panelu ma wyjście SPDIF OUT ,
    jak chcesz kartę muzyczną PCI to jest dobra < Licytuj jak ci pasuje .

0
  • #9 08 Gru 2012 19:46
    qwe1
    Poziom 7  

Witam

Skompletowałem już sprzęt, ale mam jeszcze jeden problem. Na załączonym obrazku widać rozstaw mojego pokoju. Przednie kolumny stoją na podłodze i mają jakieś 80cm wysokości. Siedząc przy biurku jestem od nich oddalony o jakieś 40cm. Od tylnej ściany jestem oddalony jakieś 2m. I teraz czy głośniki tylne mam powiesić na przeciw przednich, a jeśli tak to na jakiej wysokości ? Wysokość pokoju to 2,5m. W pozycji siedzącej uszy mam wysokości około 1,5m.

Pozdrawiam

0