Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem Samsung RF711 - Wysoka temperatura na grafice w bardzo krótkim czasie

27 Lis 2012 17:12 2541 3
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie.

Mam dość specyficzny problem, otóż karta graficzna w moim laptopie potrafi się nagrzać do około 95 stopni w 1,5 minuty. Wykazał to test programem Furmark. Podobnie jest z grami Diablo 3 oraz Battlefield 3. Pomiaru dokonałem z kolei programem SpeedFan. Po 2 minutach gry można "smażyć jajka". Mój laptop to Samsung RF711, Intel core i7-2630QM 2.00 GHz, 8 Gb Ramu, nVidia GeForce 540M 2Gb. Dodatkowo czasem podczas gry w Battlefield dostaje bluescreena z błędem nvlddmkm.sys. Oto link do tego błędu:

Problem Samsung RF711 - Wysoka temperatura na grafice w bardzo krótkim czasie

Chciałbym się dowiedzieć czy jest to normalny czas osiągana tak wysokiej temperatury w laptopach, a jeśli nie to co powinienem zrobić?

Dziękuję oraz pozdrawiam.

Instrukcja zamieszczania zdjęć oraz obrazków na forum:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Poprawiłem [WojtasJD]
  • Poziom 12  
    grafika ci się przegrzewa najlepiej rozebrać laptopa i przeczyścić cały układ chłodzenia a jak już odkręcisz chłodzenie to warto zakupić paste termoprzewodzącą a bluscreen wywala od grafiki
  • Poziom 29  
    Ogólnie to kupiłeś laptopa do zastosowań multimedialnych a nie typowo pod gry. Producenci mają specjalne serie przewidziane dla graczy z wydajnym chłodzeniem, które pozwala ciągle mocno obciążyć grafikę i procesor- jednak takie konstrukcje trochę kosztują. Tutaj w teście http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Samsung-RF711.51142.0.html nowy laptop na procesorze miał 90 stopni a grafika 83 (co potwierdza stwierdzenie, że ten model nie jest przeznaczony do grania).
    Jeśli laptop jest na gwarancji oddaj go i opisz usterkę !!
    Jeśli używasz go dłuższy czas możliwe, że system chłodzenia zapchał się częściowo kurzem stąd te różnice. Po czyszczeniu temperatury powinny spaść do wyników z testu :D.
  • Poziom 8  
    Rozkręcić go nie mogę, jest na gwarancji. Ale posiadam go rok. Jednak jak mogę go przeczyścić z kurzu nie mogąc go rozkręcić? Czy w ogóle dmuchnięcie sprężonym powietrzem w otwór odprowadzania ciepła z grafiki to dobry pomysł?

Dziękuje za odpowiedzi oraz pozdrawiam.

Edit@@

Przeczytałem całą recenzję i na samym końcu było krótkie zdanie:

"Aktualizacja: wkrótce po opublikowaniu niniejszej recenzji okazało się, że problem samoczynnego wyłączania się RF711 z i7 został rozwiązany poprzez udostępnienie likwidującej go aktualizacji BIOS-u." - Mowa o problemie wyłączania się lapka pod dużym obciążeniem.

Jak mogę tego dokonać? Nigdy nie wykonywałem aktualizacji biosu, jednak wiem że posiadam wersję z 2011 roku.