Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik ruchu dziwnie "buczy"

27 Lis 2012 17:56 1482 3
  • Poziom 7  
    Witam. Być może dopiero zaczynam karierę na elektrodzie co nie zmienia faktu że już wiele, wiele razy znalazłem na niej odpowiedź na inne problemy, które przytrafiły się już innym tak jak mnie.
    Dzisiaj mam problem z zakupioną lampą wraz z czujnikiem ruchu marki Kanlux.
    Lampa zapala się lecz gdy ma nastąpić jej wygaszenie z czujnika ruchu wydobywa się dziwny dźwięk a sama lama przygasa ledwie świecąc. Ruch ręki przed czujnikiem nie powoduje jej ponownego włączenia. Pozostaje odłączenie od sieci. Lampa trochę leżała ok dwóch lat bez uruchamiania od nowego. Według instrukcji jest podłączona dobrze, nawet w puszce są symbole. Podłączałem w wiele miejsc w domu bez efektów. Kabelki w puszce przy lampie wychodzą następująco: przewód N idzie do czujki i do lampy, 0 idzie do lampy, Przewód L idzie do czujnika, wraca stamtąd czarny kabel który idzie do lampy. Dodam że ustawiona jest czujka na noc przy minimalnym czasie działania, póki nie próbuje wyłączyć się lampa świeci normanie.
    Czy to czujka jest zła czy podłączenie jest nie właściwe?? Jak temu sprostać??

Z poważaniem.
    bodex20
  • OptexOptex
  • Poziom 38  
    Wydaje mi się że czujnik jest uszkodzony.... albo źle podłączony. Może wstaw zdjęcia...
  • OptexOptex
  • Poziom 17  
    Kanlux (Made in ChRL) i wszystko jasne.... Czasami nowe wyroby tego producenta nadają się tylko do serwisu.
  • Specjalista elektryk
    Potwierdzam uwagę przedmówcy - mam kilka obiektów, gdzie założono Kanluxy/Briluxy i średnio co 3-miesiące jakiś wymieniam, a często nowy nawet miesiąca nie pochodzi :-).

pzdr
    -DAREK-