Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aficio 3245 sc501 - Błąd sc501 dla kasety nr 1- nie wykrywa papieru

27 Lis 2012 19:22 1317 10
 • Poziom 8  
  Podczas drukowania zauważylem problem gdyz mimo zaladowanej kasety nr1 maszyna widzi ją jakby byla pusta. Przy 3 próbie wysuniecia i ponownego wsunięcia wyskakuje bląd sc501. Jak zdażylem sie juz zorientować na anglojezycznych stronach może to byc spowodowane:

  1. Załadowano zbyt dużo papieru w podajniku
  2. Motor lift Tray jest złe lub jest odłączony
  3. Papier jest uwięzione pomiędzy tacą i silnikiem
  4. Pick-up solenoid jest odłączony, zablokowany

  Opcja 1 i 2 odpada bo próbowałem zarówno z różną ilościa papieru jak i sprawdzalem czy gdzieś tam nic nie ugrzezło.

  Skłaniał bym sie do opcji nr 3 że cos się skrzaczyło z silniczkiem podnoszącym papier bo po wsunięciu nie słychać żeby pracował ( po wsunięciu innych tac słychac jak papier jest podnoszony) i pytanie brzmi jak jeszcze moge sprawdzić czy to wina tego silniczka czy może jeszcze gdzieś tkwi przyczyna oraz ile mogą mnie wynieśc samodzielne koszty takiej naprawy ?
 • Poziom 29  
  Witam

  Twoja opcja nr 3 to nic innego jak wyjęcie zakleszczonego papieru za tacą co uniemożliwia zazębienie się napędu podnoszenia papieru. Jak papieru tam nie ma to może być uszkodzony silnik, zębatki od podnoszenia papieru.

  Pozdrawiam
 • Poziom 27  
  Najczęściej kartka wciśnięta w gniazdo napędu podnoszenia tacki lub po prostu ułamana jedna z łopatek podnoszących tackę.
 • Poziom 8  
  Niestety karki tam niema , a zarówno mechanizm w tacce jak i te ząbki na silniku są cale , porównałem z tymi z innych tac wyjmując wszystkie. Możliwe jest że to tylko wina jakiegoś kabelka od silniczka? Maszyna nie była przestawiana więc jakaś awaria związana z transportowaniem odpada.
 • Poziom 27  
  No to podmień silnik na inny zdarzało się że i one padały.
 • Poziom 8  
  A ile taki silnik może się cenić. To maszyna do użytku domowego i cena takiej zabawy ma wpływ na to jak pilny to będzie wydatek
 • Poziom 27  
  Jak masz inne kasety to korzystaj z innych bo serwis raczej tanio nie odda. Dojdzie wymiana i sam mechanizm więc?
 • Poziom 8  
  Więc pytanie brzmi ile ceni się sam silnik? Robocizna to będą moje własne zmagania i jeśli jest jakiś inny prozaiczny powód awarii to nie chce wtopić kupując zbędnie silnik tylko aby kupić i się okaże że to nie to
 • Poziom 10  
  odkrec tylna klape i zobaczy czy sprezyna od podnoszenia papieru w kasecie nie pękła.
 • Poziom 8  
  Aficio 3245 sc501 - Błąd sc501 dla kasety nr 1- nie wykrywa papieru

  Chodzi o sprężynę dopychającą zaznaczona zębatkę do tacy? Jeśli tak to działa tak jak w dla pozostałych tac, tzn porusza się i odbija jak odpuszczę nacisk

  ale dobrałem się od "pleców maszyny i jest różnica między sprawna i niedziałającą tacką . Element zaznaczony na 2 zdjęciu ( to białe w silniczku ) w dla sprawnej kasety siedzi sztywno i ani drgnie a dla tej niedziałającej dotykam i się rusza. Nie wiem czy tak powinno być, czy to jest ta wyżej wspomniana awaria sprężyny ?
  Aficio 3245 sc501 - Błąd sc501 dla kasety nr 1- nie wykrywa papieru
 • Poziom 29  
  Witam

  To pewnie masz uszkodzoną zębatkę w zespole podnoszenia papieru - tam gdzie jest silnik.
  Sprężyn nie szukaj bo ich tam nie ma. Poszukaj na aukcjach całego zespołu.

  Pozdrawiam