Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy netbook obsłuży głośniki 5.1 ?

elenn 27 Lis 2012 20:49 1098 13
  • #3 27 Lis 2012 20:57
    marcin1988
    Poziom 12  

Nie ponieważ jest tam karta dzwiękowa stereo, a nie ma sensu kupować głośniki 5.1, aby przez przejściówki "zmusic" wszystkie głośniki do grania. Pozostają głośniki stereo, 2.1 lub karta dzwiękowa 5.1 pod usb i wtedy można ciszyć się dzwiekiem przestrzennym.

0
  • #4 27 Lis 2012 21:07
    Maniiek123
    Poziom 7  

Wydaje mi się, że netbook obsłuży głośniki 5.1 lecz nie w pełni dźwięku przestrzennego. Działać będą, ale jak 2.0 ewentualnie 2.1. W netbooku masz 2 wejścia (na mikrofon i na słuchawki) a do głośników 5.1 powinieneś mieć więcej wejść, ale mogę się mylić.

0
  • #5 27 Lis 2012 21:09
    Przemmeekk
    Poziom 18  

Żeby mieć dźwięk 5.1 z notebooka musiałbyś kupić zewnętrzną kartę dźwiękową na usb np. http://www.skapiec.pl/site/cat/5/comp/1542894
    Problem w tym, że karta kosztuje tyle co te głośniki :D Nie wiem czy jest sens kupowania tej karty do tych głośników jeśli i tak będziesz słuchał muzyki w stereo. Co innego jeśli chcesz mieć efekty 5.1 to wtedy jak najbardziej tak.

0
  • #6 27 Lis 2012 21:20
    elenn
    Poziom 9  

Czyli pozostaje zakup głośników 2.1. Dzięki za informacje wszystkim!

0
  • Pomocny post
    #7 27 Lis 2012 21:28
    Przemmeekk
    Poziom 18  

W muzyce na pewno 2.1 zagra dużo lepiej niż tanie 5.1. Powiedz jakie głośniki masz zamiar kupić, coś doradzimy ;)

0
  • #10 27 Lis 2012 21:44
    elenn
    Poziom 9  

Różnica jest aż tak duża? Czy to te creative'y są tak słabe?

0
  • #11 27 Lis 2012 21:56
    Przemmeekk
    Poziom 18  

elenn napisał:
    Różnica jest aż tak duża? Czy to te creative'y są tak słabe?

Biorąc pod uwagę, że cena jest ta sama, na pewno te Easy Touch Aurora będą dużo lepsze, choćby dlatego, że mają drewniane obudowy, dwudrożne satelity, co znacznie poprawia dźwięk. Moc i inne dane nie są wzięte z kosmosu i na pewno zagrają one głośniej i lepiej jakościowo niż te Creative'y. Jest wiele recenzji na YouTube czy stronach internetowych do której linka Ci podałem w poprzednim poście, i wszędzie mówią, że w tej cenie są jednymi z lepszych.

Creative ma plastikowe, jednodrożne (w tej cenie głośników można się spodziewać bardzo słabych tonów wysokich i średnich) satelity o mocy pewnie 2w, a subwoofer po podkręceniu głośności zaczyna "pierdzieć" i słychać tylko powietrze z Bass-Reflexu, a przy mniejszych głośnościach subwoofer dudni...

Nie mówię, że te Aurory są super, i nie wiadomo jak grają, ale w porównaniu z Creativami, które Chińczycy robią masowo na cały świat, dźwięk będzie na pewno dużo lepszy. No i (moim zdaniem) są dużo ładniejsze :D

Zastanów się, bo ja bym wziął Easy Touch'e

0
  • #12 27 Lis 2012 21:59
    elenn
    Poziom 9  

Ah, jestem w gorącej wodzie kąpany i myślę, że będzie za późno. Z drugiej strony nie mam zamiaru nie wiadomo jakich cudów wyprawiać z tym dźwiękiem więc mam nadzieję, że nie będę jakoś bardzo zawiedziony. Widzę, że masz rację, i faktycznie, również uważam że są ładniejsze, ale cóż... teraz to klops.

0
  • #13 27 Lis 2012 22:08
    Przemmeekk
    Poziom 18  

elenn napisał:
    Ah, jestem w gorącej wodzie kąpany i myślę, że będzie za późno. Z drugiej strony nie mam zamiaru nie wiadomo jakich cudów wyprawiać z tym dźwiękiem więc mam nadzieję, że nie będę jakoś bardzo zawiedziony. Widzę, że masz rację, i faktycznie, również uważam że są ładniejsze, ale cóż... teraz to klops.

Z tymi Creativami nie będzie pewnie tragedii, ale Aurory na pewno byłyby lepsze. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem :D Jeśli masz jeszcze taką możliwość to postaraj się zrezygnować, a jeśli nie to tragedii nie będzie. One będą pewnie podobnie grały jak te 5.1 o które pytałeś na początku tematu więc chyba nie ma źle. Pozdrawiam :)

0
  • #14 27 Lis 2012 22:09
    elenn
    Poziom 9  

Dzięki za pomoc Przemo!

0