Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator obrotów J-15 gdzie i jak podłączyć silnik?

27 Lis 2012 20:49 3279 12
  • Poziom 10  
    Zakupiłem wyrzynarkę włosową (stołową) niestety bez regulacji obrotów, z racji że bardzo by mi się taka regulacja przydała kupiłem w sklepie el. reg. obr. wiertarki J-015 (taka sobie nazwa :)) Schemat http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s...kOf297Sp5IhIr_uYg&sig2=ScKlXCJV5zHfcJHp2ELbtg Nie bardzo wiem jednak jak to podłączyć do silnika? Powiedzcie proszę czy wystarczy czerwony kabel (między włącznikiem a silnikiem) podłączyć do tego układu w miescach przy C5 i R4? Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za dość banalne pytanie ale czytam wertuje i nie mogę sobie poradzić więc z pracą na wyrzynarce stoję.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź, wiem o co chodzi ale i tak nie bardzo wiem jak to będzie wyglądało na płytce? Ufff...

Dodano po 5 [minuty]:

milosek napisał:
    Opis przyłączenia jest w sposób bardzo przejrzyście przedstawiony w postaci schematu w podanym przez ciebie PDF. Nie pytaj nas o jakieś czerwone przewody bo my twojego silnika i tych przewodów nie widzimy.

Pisałem, że się nie znam, to że schemat jest przejrzyście przedsatawiony to wiem i dlatego właśnie podałem do niego link, bez uszczypliwości proszę :)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    milosek napisał:
    Na płytce regulatora masz dwa wolne piny które służą właśnie do podłączenia(te w sąsiedztwie C5 i R4). Do jednego pinu podłączasz jedną żyłę zasilania z gniazdka a do drugiego pinu przewód od wyrzynarki( przed wyłącznikiem). Drugą żyłę z gniazdka łączysz bezpośrednio z pozostałym przewodem silnika.

Dziękuję bardzo za pomoc, szkoda tylko że musi być przed włącznikiem gdyż wygodniej by było lutować kable które idą za tym włącznikiem, które są dość cienkie, ale jak trzeba przed to będzie przed, pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Nie będzie to duża ingerencja, rozetnę czerwony kabel, który i tak jest ze strony wyłącznika podpinany na złączke a z drugiej od silnika podpinany do kostki :) dzięki temu po włożeniu kabla do zasilania, regulator będzie obciążony tylko podczas pracy wyrzynarki. Regulator umieszczę w obudowie jak na fotce która będzie umieszczona tuż pod tą orginalną od wyłącznika i nawet śladu nie będzie po przeróbce, jeszcze wrzucę jutro fotkę jak to będzie wyglądało.
    Regulator obrotów J-15 gdzie i jak podłączyć silnik? Regulator obrotów J-15 gdzie i jak podłączyć silnik?
  • Poziom 10  
    luke666 napisał:
    Ten regulator nie nadaje się do regulacji silnika asynchronicznego jednofazowego z kondensatorem rozruchowym.

Panowie dlaczego odradzacie? Nie jestem pewny jaki to jest silnik gdyż się nie znam ale posiada kondensator, dzisiaj wszystko już złożyłem do kupy, regulator działa poprawnie tzn. płynnie i w pełnym zakresie.
  • Poziom 10  
    luke666 napisał:

Sprawdzałeś na jałowo, czy pod obciążeniem?

Szczerze do tej pory sprawdziłem na jałowo, a po przeczytaniu Twojego postu sprawdziłem pod obciążeniem i daje rady bez problemu, nawet na bardzo małych obrotach silnik trzyma obroty mimo sklejki 3mm. Może zacytuje fragment z instrukcji: "Elementy R4 i C5 tworzą filtr przeciwzakłuceniowy, oraz umożliwiają współpracę regulatora z obciążeniem indukcyjnym mp. silnikiem elektrycznym...."