Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Carina E - Problem z ABS Toyota Carina-ja wymiękam, pomóżcie

arek-toyota 27 Nov 2012 23:48 7143 7
Bosch
 • #1
  arek-toyota
  Level 9  
  Witam serdecznie, jestem nowy na tym forum.
  Zawsze byłem tylko czytelnikiem ale sytuacja zmusza mnie aby wołać o pomoc bardziej doświadczonych ponieważ bardzo ale to bardzo nie lubię oddawać auta do mechaników.

  Zacznę od początku.
  Mam Carinę 2.0 benzyna 133KM z 1995 roku. Auto produkcji Japońskiej . Wyświetla mi się błąd ABS. Najgorsze jest to że nie wyświetla mi żadnego błędu. Po zmostkowaniu odpowiednich pinów i włączeniu zapłonu zapłonu kontrolka ABS się zapala, po chwili gaśnie i po chwili się zapala spowrotem i tak już zostaje jakby niebyło żadnych błędów. Przekaźnik między błotnikiem a akumulatorem sprawdziłem wygląda na to że działa z tym że po włączeniu zapłonu rusza się tylko jeden- drugi pewnie odłącza koła podczas poślizgu? Styki przekaźników są czyste.
  Po odłączeniu owego podwójnego przekaźnika komputer ABS wybłyskuje mi błędy: 11, 31, 32, 35, 36. Po podłączeniu przekaźników znowu komputer ABS znowu nie wybłyskuje żadnych błędów. Po wyjęciu bezpiecznika (skrzynka z bezpiecznikami pod maską) ABS-u 50A ABS nadal świeci a przekaźnik nadal działa po przekręceniu zapłonu.

  Ja już wymiękam
  koledzy pomóżcie
 • Bosch
 • #2
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  ABS jaki? Bosch, Aisin? Schemat masz? Okablowanie sprawdzone? Tam nie wszystko daje się zdiagnozować, trzeba nieco na piechotę szukać.
 • Bosch
 • #3
  fuelinyourblood
  Level 35  
  Nie lubie dawac auta do mechaników,

  a ty myslisz ze ci co ci pomagaja na forum to kto? kucharz, tynkarz?
 • #4
  arek-toyota
  Level 9  
  jutro sprawdzę jaki to abs i podam.

  koledzy,
  ja nie chciałem żeby jakiś mechanik poczuł się obrażony, jeśli ktoś poczuł się obrażony to przepraszam. nie lubię oddawać auta do mechaników bo w dużym skrócie nie jestem z tych zamożniejszych :|
 • #5
  arek-toyota
  Level 9  
  Panie Pawle ABS mam firmy Aisin, schematu niestety nie mam, okablowania jeszcze nie sprawdzałem ale jak podpowie mi Pan jak to zrobić to sprawdzę.
  pozdrawiam
 • #6
  arek-toyota
  Level 9  
  to jak, pomoże ktoś :)
 • #7
  bandi21
  Level 30  
  odepnij wtyczkę przy każdym czujniku i sprawdź go omomierzem. Przednie mają wtyczki pod nadkolami plastikowymi a tylne wewnątrz za kanapą trzeba porozbierać.To na początek.
 • #8
  toytom
  Level 11  
  W złączu diagnostycznym powinien znajdować się mała zworka metalowa. Spróbuj bez tej zworki połączyć E1 i TC i sprawdzić czy kontrolka ABS pokaże błędy. Gdy w pamięci nie ma błędów to kontrolka miga ze stałą częstotliwością. Zaświecona na stałe może oznaczać uszkodzenie sterownika.